خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  مجازات اعدام برای تولید مخدر صنعتی

مجازات اعدام برای تولید مخدر صنعتی

خبرگزاری هرانا – سردار حسین‌آبادی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه به‌زودی قانون جدید مبارزه با مواد مخدر از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به دولت ابلاغ می‌شود، گفت: در قانون جدید مجازات مرگ برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر صنعتی پیش‌بینی شده است. 

سردار حمیدرضا حسین‌آبادی با حضور در غرفه مهر در نمایشگاه مطبوعات با بیان اینکه پلیس تلاش خود را برای دستگیری قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر انجام می‌دهد، افزود: از دستگاه قضائی درخواست داریم زحمات پلیس را با محاکمه به موقع عاملان خرید و فروش مواد مخدر بر اساس قوانین جبران کند. وی افزود: اگر دستگاه قضائی با سرعت عمل بیشتر و قاطعیت با قاچاقچیان مواد مخدر برخورد کند دیگر هیچ قاچاقچی جرات وارد کردن مواد مخدر از مرزهای ایران را ندارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر بستر تمامی جرائم و آسیب‌های اجتماعی است، اظهار داشت: بخش زیادی از پرونده‌های طلاق، سرقت و قتل با مواد مخدر ارتباط دارد و آمار ۴۰ درصدی زندانیان مرتبط با مواد مخدر حاکی از این آسیب اجتماعی است.

سردار حسین آبادی در پاسخ به اینکه چرا معتادان به شیشه در کمپ‌های ترک اعتیاد سنتی و بدون تخصص سرگردانند، گفت: تا زمانی که پروتکل درمانی ترک اعتیاد شیشه و مخدرهای صنعتی ابلاغ نشود نمی‌توانیم بگوئیم که کدام مرکز، سازمان یا NGO می‌تواند متولی درمان معتادان شیشه باشد.

وی افزود: معتادان به مواد مخدر صنعتی فعلا می‌توانند با ارتباط با روانشناسان و متخصصان مغز و اعصاب درمان کوتاه مدت داشته باشند ولی درمان قطعی برای این معتادان وجود ندارد و باید تا تدوین پروتکل درمانی صبر کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به اینکه چرا هر روز تعداد آشپزخانه‌های تهیه مواد مخدر صنعتی افزایش می‌یابد، گفت: در برخورد قاطعانه با تولیدکنندگان مواد مخدر صنعتی با چالش قانونی مواجه بودیم که با اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر هم اکنون این قانون به مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده و منتظر ابلاغ مجمع به دولت هستیم.

وی افزود: در قانون جدید بازدارندگی بسیار زیادی در مبارزه با مواد مخدر صنعتی لحاظ و مجازات‌هایی تا حد مرگ برای تولید کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر صنعتی در این قانون پیش‌بینی شده است.

سردار حسین‌آبادی گفت: چند باند بزرگ تولید مواد مخدرصنعتی تحت تعقیب پلیس قراردارند که منتظر ابلاغ قانون جدید هستیم تا برخورد جدی نسبت به این مجرمان انجام شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید