خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  مسمومیت غذایی ۶۰ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

مسمومیت غذایی ۶۰ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

خبرگزاری هرانا – معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تأیید خبر مسمومیت۶۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه، گفت: دلایل مسمومیت دانشجویان یکی از خوابگاه‌های این دانشگاه در اثر مصرف غذای خوابگاه در دست پیگیری است.

مهدی موسائی فرد در گفت‌وگو با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دو بلوک خوابگاه مرکزی و۷ خوابگاه دیگر متفرق در سطح شهر اسکان داده شده‌اند، اظهارکرد: مسمومیت غذایی چند روز پیش در یکی از بلوک‌های خوابگاه مرکزی که از ظرفیت۲۷۰ دانشجو برخوردار می‌باشد، رخ داده است.

وی با یادآوری اینکه۶۰ نفر از دانشجویان پس از مصرف غذای خوابگاه دچار مسمومیت شده‌اند، تصریح کرد: پس از اطلاع از بروز این حادثه، بلافاصله تمامی این دانشجویان تحت درمان قرار گرفتند و خوشبختانه هم اکنون این دانشجویان در سلامت کامل به سر می‌برند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه غذای کلیه خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان به صورت یکسان و در یک محل تهیه و طبخ می‌شود، ادامه داد: با توجه به اینکه مسمومیت تنها در یکی از خوابگاه‌ها رخ داده است و احتمال می‌رود که آلودگی در زمانی غیر از زمان پخت و یا در حین توزیع در این خوابگاه ایجاد شده باشد.

موسائی فرد از ارسال نمونه غذای مسموم به تهران جهت تشخیص عامل آلودگی خبر داد و یادآور شد: مراتب از طریق دانشگاه و مرکز بهداشت در حال پیگیری است و در صورت دستیابی به نتیجه نهایی، موارد اعلام خواهد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید