خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت دومین عضو خانواده هادوی

بازداشت دومین عضو خانواده هادوی

خبرگزاری هرانا – شفیق هادوی امروز سه شنبه ۴ آبان ۸۹ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد.

به گزارش جرس از تهران، شفیق هادوی ۲۷ ساله مهندس معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت است که قرار بود همین هفته از پایان نامه خود دفاع کند. وی فرزند محمد امین هادوی فعال اقتصادی و عضو سابق اتاق بازرگانی تهران است که جمعه ۲۳ مهر در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد. محمد امین هادوی فرزند مهدی هادوی نخستین دادستان انقلاب اسلامی و شفیق نوه اوست. منزل شفیق هادوی بعد از بازداشت پدرش در روز جمعه ۲۳ مهر تفتیش شد و روز شنبه ۲۴ مهر نیز به مدت دو ساعت در وزارت اطلاعات مورد بازجوئی قرار گرفته بود. وقتی که نوه رئیس دادگستری سال ۱۳۴۲ شهر قم – که حاضر نشد حکم تبعید امام خمینی را امضا کند – از بازجویان تقاضای رویت حکم بازجوئی کرده بود، ماموران امنیتی گوشش را به سختی پیچانیده بودند و به وی گفته بودند: این هم حکم! باز هم حکم می خواهی؟

در دومین تماس ماموران امنیتی با شفیق هادوی به دروغ به وی گفته اند: تنها بیا، می خواهیم نکاتی را که نمی خواهیم به پدر بزرگ و عموهایت بگوئیم با تو در میان بگذاریم. ماموران وزارت اطلاعات سپس به اتفاق شفیق هادوی به تفتیش دفتر بازرگانی آنها اقدام می کنند.

لازم به ذکر است که مهدوی هادوی ۸۵ ساله روز چهارشنبه ۲۸ مهر برای جستجو از دلیل بازداشت فرزندش به وزارت اطلاعات مراجعه می کند اما جواب قانع کننده ای نمی شنود، هرچند به وی قول می دهند تا آخر هفته پسرش را با وثیقه یا بدون وثیقه آزاد کنند. اما بجای آزادی پسر، نوه اش را نیز بدون ارئه حکم بازداشت می کنند.

با اینکه دوازده روز از بازداشت محمد امین هادوی می گذرد، وی هیچ تماسی با خانواده نداشته و مشخص نیست چرا بازداشت شده است. ساعاتی پیش عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در خصوص اتهام محمد امین هادوی گفت: جرم وی امنیتی است و فعلا نمی‌توانم در این خصوص مسائلی را مطرح کنم

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید