خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۴ آبان ۱۳۸۹, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۰۴ ساعت ۱۸:۳۹:۴۲

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت نامناسب چهارتن از زنان بهایی در زندان وکیل آباد مشهد

وضعیت نامناسب چهارتن از زنان بهایی در زندان وکیل آباد مشهد

خبرگزاری هرانا – اعمال فشار و تنبیهات غیرقانونی بر چهارتن از زنان زندانی سیاسی در زندان وکیل آباد مشهد شدت گرفته است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، نسرین قدیری، ناهید قدیری، سیما رجبیان و رزیتا واثقی که پیشتر در اتاقی که بند سیاسی بوده است زندانی بودند به «تنبیه خانه‌ی زندان» منتقل شده‌اند. از خانواده این چهار زن زندانی، آنان ضمن محرومیت از حضور در کلاس‌های بند عمومی، به بند جدیدی منتقل شده‌اند که درهای آن برخلاف بندهای دیگر به صورت مداوم بسته است و امکانات مناسبی ندارد. این زندانیان حق استفاده از کتابخانه و امکانات فرهنگی را ندارند و محدودیت‌ها تا حدی افزایش یافته است که سایر زندانیان شکایت کرده‌اند که چرا این افراد را زندانی کرده‌اند.

این چهارتن در هفته یک تا دو ساعت هواخوری دارند و حق خرید از فروشگاه زندان نیز از آنها سلب شده است و برای آنان مامور خرید در نظر گرفته‌اند.علاوه بر تمامی این موارد به آنان گفته شده که قانون مرخصی یک ششم شامل حال آنها نمی‌شود و تنها پس از گذراندن نیمی از مدت حبس خود امکان ارائه درخواست مرخصی را خواهند داشت.

بر اساس احکامی که پیشتر برای این زنان زندانی بهایی صادر شده است، نسرین قدیری و سیما رجبیان هر یک به دو سال حبس تعزیری و ناهید قدیری و رزیتا واثقی هر یک به پنج سال حبس تعزیری محکوم و در زندان وکیل آباد مشهد زندانی هستند. پیش از این نیز ناهید قدیری مدت چهارماه و رزیتا واثقی به مدت شش ماه را در سلول انفرادی زندان سپری کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید