خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  ادامه اعتصاب غذای نسرین ستوده

ادامه اعتصاب غذای نسرین ستوده

گروهی دیگر از فعالان مدنی و برخی از موکلین نسرین ستوده، وکیل دادگستری با انتشار نامه ای خواستار شکستن اعتصاب غذایش شدند.

نسرین ستوده که در حدود ۵۰ روز پیش به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شده، از یک ماه پیش در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

روز شنبه شعبه ۲۶ به عنوان شعبه رسیدگی کننده به پرونده خانم ستوده مشخص شده است و وکلای ایشان اکنون در حال مطالعه این پرونده هستند که طی روزهای آینده دادگاه باید وقت رسیدگی بدهد، اما هنوز دادگاهی تشکیل نشده است.

 

آقای خندان! خانم ستوده مدتی است که در اعتصاب غذا به سر می برد. این اعتصاب غذا همچنان ادامه دارد؟

قطعاً اعتصاب غذا ادامه دارد چون هیچ اتفاقی نیفتاده و به خواست‌های ایشان توجه نشده است. مهم‌ترین خواست خانم ستوده داشتن تماس‌های مرتب با خانواده بوده ولی ما به هیچ عنوان ایشان تماسی نداریم به جز یکی دوبار در همان ابتدا که خودش تلفن زد. در نتیجه اعتصاب غذای خانم ستوده ادامه دارد و وارد سی و یکمین روز خود شده است.

تلاش‌های ما برای پیدا کردن کانال‌هایی که بتوانیم با او تماس داشته باشیم نیز به جایی نرسیده است. گروه‌ها و شخصیت‌های مختلف از خانم ستوده درخواست کرده اند به خاطر شرایط جسمانی و خانوادگیش اعتصاب خود را بشکند و ما می‌خواهیم این پیشنهادها و توصیه‌های دوستان را به خانم ستوده برسانیم، ولی قوه قضاییه متأسفانه هیچ امکانی را در مقابل ما نگذاشته تا این نامه‌ها و درخواست‌ها را به ایشان منتقل کنیم.

 

بسیاری از فعالان جنبش زنان و موکلین خانم ستوده در نامه های مختلف از ایشان خواسته اند به اعتصاب غذای خود پایان دهد. آیا شما یا وکیل خانم ستوده موفق شده اید ایشان را ببینید؟

خانم ستوده ۵۱ روز است که بازداشت شده و از آن روز تا به حال هیچکس اعم از وکلا یا خانواده موفق نشده اند برای چند ثانیه هم ایشان را ملاقات کنند. از همان دقیقه اول خانم ستوده در انفرادی است و ممنوع الملاقات. هیچکس ایشان را ندیده و حتی تلفن‌ها هم قطع است و ما نمی توانیم پیام دوستان را به ایشان برسانیم.

 

آیا برای دیدن و رساندن پیام فعالان جنبش زنان و دوستان به خانم ستوده باز هم تلاش خواهید کرد؟

بله، حتما این کار را خواهیم کرد و سلامتی ایشان برای ما در اولویت است. ما تلاش خواهیم کرد پیام دوستان و خانواده مبنی بر شکستن اعتصاب غذا را به گوش ایشان برسانیم و من مطمئن هستم خانم ستوده آن را قبول خواهد کرد. البته به شرط آن که قوه قضاییه این امکان را در اختیار ما قرار دهد تا وکلا و یا اعضای خانواده و یا فردی به نمایندگی از طرف ما با ایشان ملاقات کند و یا حداقل بتواند تلفنی با خانم ستوده تماس داشته باشد.

 

منیع: رادیو فردا

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید