خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ آبان ۱۳۸۹, 17th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۰۲ ساعت ۷:۳۳:۰۹

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اسامی ۱۲ رشته علوم انسانی که توسعه آنها منوط به بازنگری شد

اسامی ۱۲ رشته علوم انسانی که توسعه آنها منوط به بازنگری شد

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با اعلام اسامی ۱۲ رشته علوم انسانی که توسعه و پذیرش دانشجو در آنها منوط به بازنگری شده است، گفت: ۷۰ درصد محتوای این رشته‌ها با محوریت بومی و دینی بازنگری می‌شود که بازنگری تا تابستان سال آینده نهایی می‌شود. 

ابوالفضل حسنی افزود: پذیرش و توسعه ۱۲ رشته علوم انسانی شامل حقوق، مطالعات زنان، حقوق بشر، مدیریت، مدیریت فرهنگی و هنری، جامعه‌شناسی، علوم اجتماعی، فلسفه، روانشناسی، علوم تربیتی و علوم سیاسی منوط به بازنگری، بومی‌سازی و به‌روز کردن شده است. وی اظهار داشت: این رشته‌ها باید با اولویت‌های بومی و دین محوری بازنگری شوند به طوریکه محتوای آنها که بیشتر غربی است با محورهای دینی و اسلامی هماهنگ شود.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: دانشگاه‌هایی که این رشته‌ها را ندارند و می‌خواهند اقدام به راه‌اندازی آنها کنند باید اول صبر کنند تا طرح آمایش سرزمین مبنی‌بر نیازسنجی آماده شود و ببینیم نیاز هست که این رشته‌ها در دانشگاه‌های متقاضی راه‌اندازی شود یا نه سپس در مرحله بعدی باید بازنگری این رشته‌ها به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه محتوای این ۱۲ رشته تا ۷۰ درصد بازنگری می‌شوند، گفت: بازنگری برخی از رشته‌ها را تا پایان سال و برخی دیگر را تا تابستان سال آینده نهایی می‌کنیم.

حسنی اضافه کرد: این بازنگری در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری صورت می‌گیرد البته منوط شدن توسعه این رشته‌ها به بازنگری شامل دوره‌های کارشناسی نیز می‌شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید