خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱ آبان ۱۳۸۹, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۰۱ ساعت ۸:۵۸:۱۴

    خانه  > اقلیت های ملی  >  آزادی سه روزنامه نگار و فعال مدنی آذربایجانی از زندان تبریز

آزادی سه روزنامه نگار و فعال مدنی آذربایجانی از زندان تبریز

خبرگزاری هرانا – حیدر کریمی روزنامه نگار آذربایجانی، شکرالله قهرمانی فرد معلم دبستانهای شهر خدا آفرین و مهندس محمود فضلی از فعالین مدنی آذربایجانی ۲۹ و ۳۰ مهر ۸۹ پس از تحمل نزدیک به پنج ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۲۲۰ میلیون تومانی از زندان تبریز آزاد شدند.

به گزارش ساوالان سسی، این افراد در فاصله زمانی ۱۹ خرداد تا ۱ تیر ۸۹ در شهرهای تبریز، خوی و کلیبر بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بودند. اتهام این افراد عضویت در شورای مرکزی حزب غیرقانونی گاموح جهت بر هم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی جهت بر هم زدن امنیت کشور و معاونت در جاسوسی عنوان شده است.

این افراد در مرحله تحقیقات از ملاقات با وکیل محروم بوده اند و مسئولین قضایی تا کنون اجازه مطالعه پرونده را به وکلای متهمان نداده اند.

در هفته های گذشته نیز زهرا فرج زاده و بهمن نصیزاده، دکتر علیرضا عبداللهی، مهندس شهرام رادمهر، بهبود قلیزاده و نعیم احمدی خیاوی به قید وثیقه های ۵۰ و ۲۲۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شدند اما دکتر لطیف حسنی، مهندس حسن رحیمی، اکبر آزاد، آیت مهر علی بیگلو، حمیده فرج زاده و یونس سلیمانی از دیگر متهمین این پرونده همچنان در بازداشت به سر می برند.

محمدرضا فقیهی وکیل دادگستری در تهران و نقی محمودی و عباس جمالی وکلای دادگستری در تبریز وکالت متهمان این پرونده را بر عهده دارند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید