خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱ آبان ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۰۱ ساعت ۴:۵۲:۱۶

    خانه  > زنان  >  آزادی دو نفر از بازداشت شدگان در جریان حمله به خانه‌های مادران عزادار

آزادی دو نفر از بازداشت شدگان در جریان حمله به خانه‌های مادران عزادار

خبرگزاری هرانا – مریم نجفی و الناز زینالی دو تن از افرادی که همراه مادرانشان در یورش ماموران امنیتی به منازل شان بازداشت شده بودند شب گذشته پس از ۱۲ روز، به قید کفالت آزاد شدند؛ ماموران در حالی این دو نفر را آزاد کردند که ژیلا مهدویان و اکرم نقابی مادران‌ این دو نفر هنوز در بازداشت به سر می برند.

به گزارش وبسایت مادران عزادار، ماموران امنیتی ۱۷ مهرماه با یورش به منازل ژیلا مهدویان و اکرم نقابی از اعضای مادران پارک لاله (مادران عزادار) ضمن تفتیش منازل و دستگیری این دو نفر، دختران‌شان مریم نجفی و الناز زینالی را نیز بازداشت کردند. خبرگزاری‌های رسمی، علت این دستگیری‌ها را ارتباط با سازمان‌های سیاسی از جمله “سازمان مجاهدین خلق “عنوان کردند.

این رسانه‌ها در اخبار خود آورده بودند: چهار نفر از اعضای گروهی که به سرکردگی رهنورد نام مادران عزادار برخود نهاده‌اند، طی روزهای گذشته به علت ارتباط داشتن با اعضای گروهک تروریستی منافقین هنگام سفر به آلمان جهت تماس با این گروهک دستگیر شدند. طبق اعترافات اولیه این افراد قصد داشتند در آلمان با رابط مهم منافقین ملاقات و دستورات لازم جهت ادامه فعالیت خود را دریافت کنند.

پس از آن، مادران پارک لاله (مادران عزادار) ضمن اعلام محکومیت این دستگیری‌ها، اقدامات این نوع رسانه‌ها را در هم راستا با “توطئه برای پرونده‌سازی و سرکوب” دانستند و در بیانیه‌ای که به همین مناسبت منتشر شد، آوردند: پس از بازداشت این عزیزان و تهدید و فشار بر خانواده‌های آنان مبنی بر مسکوت گذاشتن خبر، متاسفانه شاهد خبر‌های دروغ توسط سایت‌ها و روزنامه‌های دولتی مبنی بر ارتباط مادران عزادار با خانم”زهرا رهنورد” و “سازمان مجاهدین خلق” هستیم. این در حالی است که مادران پارک لاله(مادران عزادار) ضمن احترام به خانم زهرا رهنورد، تا کنون هیچ ارتباطی با ایشان نداشته و به صورت خودجوش و مردمی برای رفع هر گونه خشونت در جامعه، خواسته‌هایی داشته و دارند.

در ادامه این بیانیه آمده است: از دیگر سو، چون این مادران خواسته‌هایی مدنی دارند، طبیعتاً نمی توانند و نمی‌خواهند با هیچ سازمان سیاسی در ارتباط باشند. بنابراین اتهام‌های وارده به مادران با روح حرکت مسالمت‌آمیز و مدنی مادران در تضاد است و به بند کشیدن و مورد اذیت و آزار قرار دادن خانواده‌ها، تعرض به حقوق اولیه تمامی انسان‌ها و نقض آشکار حقوق مدنی و شهروندی افراد است.

گفتنی ست ماموران امنیتی یک بار دیگر نیز در تاریخ ۱۹ دی ماه سال گذشته با یورش به تجمع این گروه سی نفر را بازداشت کردند که پس از طی مراحل پلیسی ، امنیتی و قضایی آزاد شده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید