خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۰ مهر ۱۳۸۹, 19th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ساعت ۱۶:۱۲:۴۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اخراج یکی از فعالین شورای صنفی دانشگاه مازندران از خوابگاه دانشجوئی

اخراج یکی از فعالین شورای صنفی دانشگاه مازندران از خوابگاه دانشجوئی

خبرگزاری هرانا – مسئولین دانشگاه مازندران طی حکمی یکی از فعالین شورای صنفی دانشگاه را از خوابگاه اخراج نمودند.

به گزارش دانشجو نیوز، احسان امرایی دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه مازندران که بیش از دو سال از عضویت وی در شورای صنفی دانشگاه می گذرد، پس از آن که براساس وظایفش کیفیت بد غذا را به اطلاع مسولین دانشگاه رساند با حکم اخراج از خوابگاه مواجه گشت. همچنین لازم به ذکر است دانشجویان دیگری نیز طی اعتراض به کیفیت کم غذای سلف دانشگاه مازندران به حراست مرکزی و کمیته انضباطی احضار شده اند.

یک منبع آگاه به دانشجونیوز گزارش داده که در یک هفته اخیر احسان امرائی بشدت تحت فشار قرار گرفته و با تماس های تلفنی مسئولین  به حراست دانشگاه احضار گشته است. این منبع آگاه همچنین از تماس حراست دانشگاه مازندران با خانواده احسان امرائی که ساکن کوهدشت استان لرستان هستند خبر می دهد و خاطرنشان می کند که این تماس ها از سوی مسئولین حراست به منظور افزایش فشارها بر فعالین دانشجوئی و صنفی و جلوگیری از اعتراض های احتمالی فعالین دانشگاه مازندران است.

در طول یکسال و نیم اخیر بسیاری از دانشجویان این دانشگاه به دلایل سیاسی به خوابگاه ممنوع الورود شدند ویا برخی از آن ها با حکم اخراج از خوابگاه مواجه گردیدند. در ادامه این روند هفته گذشته، پس از آن که اعتراض های پراکنده ای به وضعیت خوابگاه و غذای این دانشگاه صورت گرفت ودر غذای برخی از دانشجویان مستقر در خوابگاه “فضله ی موش” دیده شد، بعضی از آن ها صدای اعتراض خود را به گوش مسوولین رسانده وفضای ملتهب دانشگاه را به ان ها گوشزد نمودند اما مسولین دانشگاه بجای پیگیری این موضوع به برخورد با این دانشجویان پرداختند.
این برخوردها در حالی صورت می گیرد که زمستان سال گذشته نیز ده ها نفر از دانشجویان بدلیل کیفیت نازل غذای این دانشگاه دست به اعتصاب غذا زدند که پس از حضور معاون دانشجویی در جمع اعتصاب کنندگان و قول مساعد وی مبنی بر بهبود یافتن وضعیت غذا دانشجویان اعتصاب خود را شکستند.

بخشی از دانشجویان دانشگاه مازندران در محکومیت این اعمال اطلاعیه ای صادر نمودند که در بخشی از این اطلاعیه خاطرنشان کردند:” ما به تمامی مسولین دانشگاه و نیروهای امنیتی استان که با تحت فشار قرار دادن مسئولین دانشگاه باعث برخورد حراست با دانشجویان می شوند هشدار می دهیم که اگر دست از این برخورد های امنیتی برندارند و به بهانه های مختلف دانشجویان را از تحصیل و خوابگاه محروم نمایند با پاسخ قاطع جنبش دانشجویی مواجه خواهند شد.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید