خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۰ مهر ۱۳۸۹, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ساعت ۸:۲۵:۳۹

    خانه  > سایر گروهها  >  نگرانی از وضعیت سلامتی اولیایی فر

نگرانی از وضعیت سلامتی اولیایی فر

خبرگزاری هرانا – محمد اولیایی فر، وکیل دادگستری و حقوقدان که از شش ماه پیش در زندان اوین است در وضعیت جسمانی نامساعدی بسر می برد.

شیوا طاقتی یکی از وکلای مدافع آقای اولیایی فر در گفتگویی با رادیو فردا می گوید: «آقای اولیایی فر اکنون در بهداری زندان اوین بستری شده و آزمایشاتی از ایشان به عمل آمده است، اما هنوز سرطان خونش تایید نشده و پزشکان آقای اولیایی فر جوابی به ما نداده اند. از ایشان نمونه برداری و ام. آر.آی شده و وضعیت جسمانیش زیاد مساعد نیست، غدد لنفاویش متورم شده است. ولی هنوز به طور قطعی تایید نشده که بیماری ایشان سرطان است.»

خانم طاقتی! شما به عنوان یکی از وکلای آقای اولیایی فر برای انتقال ایشان به بیمارستان یا گرفتن مرخصی برای معالجه خارج از زندان اقدامی انجام داده اید؟

بله، تقاضای مرخصی استعلاجی برای ایشان کرده ایم. آقای پیرعباس، قاضی پرونده، با این مرخصی موافقت کرده است اما هنوز از طرف زندان اوین جوابی در این رابطه به ما داده نشده است. قرار است هفته آینده در این باره جواب قطعی به ما بدهند.

آخرین بار که شما یا خانواده آقای اولیایی فر با ایشان ملاقات کرده اید چه زمانی بود و ایشان در چه وضعی بود؟

دوشنبه گذشته خانواده آقای اولیایی فر با ایشان ملاقات حضوری داشتند که وضعیت جسمانیش زیاد مساعد نبوده و اکنون هم در بهداری زندان اوین بستری است، ولی خانواده اجازه ملاقات دارند.

به عنوان یک حقوقدان بگویید در این گونه موارد، زندانی بیمار چه حقوقی دارد و چه امکاناتی باید در اختیار داشته باشد؟

در حال حاضر ایشان در بهداری مورد مداوا قرار می گیرد، یعنی طوری نیست که به ایشان رسیدگی نشود و امیدواریم که با مرخصی استعلاجی آقای اولیایی فر موافقت کنند.

وضعیت پرونده ایشان چگونه است و آیا حکمی صادرکرده اند؟

حکم ایشان صادر شده که شش سال حبس تعزیری است و ایشان در حال گذراندن دوران محکومیت خود است. آقای اولیایی فر شش ماه از محکومیتش را گذرانده و ما تقاضای آزادی مشروط برای ایشان داده ایم، اما هنوز به ما جوابی نداده اند وموافقتشان را اعلام نکرده اند.

اتهام آقای اولیایی فر چه بوده است؟

ایشان به اتهام تبلیغ علیه نظام در حال حاضر دوران محکومیت خود را می گذراند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید