خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۹ ساعت ۲۰:۳۳:۰۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ممانعت از برگزاری دعای کمیل در منزل دکتر شکوری راد زندانی سیاسی

ممانعت از برگزاری دعای کمیل در منزل دکتر شکوری راد زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – از برگزاری مراسم دعای کمیل در منزل آزاده دربند دکتر علی شکوری راد ممانعت به عمل آمد.
تعدادی از دوستان و بستگان عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و انجمن اسلامی جامعه پزشکی ابران،‌پزشک اصلاح طلب و مومن دکتر علی شکوری راد ، امروز پس از گذشت روزها بی خبری از او بنا داشتند با حضور در منزل ایشان ضمن ابراز هم دلی با خانواده اش با خواندن دعای کمیل، آزادی هرچه سریع تر او و دوستان و هم فکران آزاداندیشش را از درگاه خدای مظلومان طلب کنند اما از ساعاتی قبل نیروهای امنیتی با حضور در محل زندگی ایشان، از خانواده او درخواست لغو برنامه را کردند. به گفته دکتر خدمت همسر شکوری راد نیروهای امنیتی اعلام کردند که هر کسی که امشب به منزل ایشان برود بازداشت خواهد شد. و براساس اطلاعات تأیید نشده تا زمان مخابره این خبر چند نفری هم بازداشت شده اند.
به گزارش نوروز، دقیقا سال گذشته در چنین شبی نیروهای امنیتی با حمله به منزل پدر همسر یکی از آزادگان دربند در کوی فراز، که جمعی برای خواندن دعای کمیل گردهم آمده بودند ،شبانه بیش از ۷۰ نفر زن و مرد را بازداشت کردند که این مسئله باعث جریحه دار شدن احساسات مذهبی و دینی مردم و واکنش تعدادی از علما و مراجع تقلید شد. گروه مهاجم در سال قبل اعلام کرده بودند که حکم دادستانی دارند اما دادستان این مسئله را تکذیب کرد و معلوم نیست مهاجمان امشب به منزل آزاده غیرتمند دکتر شکوری راد حکم دادستان را دارند یا گروه های فشار نیازی به حکم ندارند و باز هم بعدا اعلام می شود که خودسر بوده اند. تکرار دوباره حمله به مراسم کمیل و جلوگیری از آن آنهم پس از یکسال به همان شیوه و سبک حاکی از زنده بودن جنبش سبز و ترس حاکمیت از هرگونه تجمع و تحرک جمعی است و اینکه همه بگیر و ببندها دراین باره بی حاصل بوده است .
این تأسف بار است که امروز در کشور جمهوری اسلامی که دولت برآمده از کودتای آن ادعای اقتدار کامل و پشتوانه مردمی و حتی ادعای مدیریت جهانی دارد، برگزاری یک مراسم دعای کمیل ساده آن هم در یک منزل مسکونی از گناهان کبیره و جرائم امنیتی محسوب می شود اما دروغ و تهمت و ریا و سالوس و فریب و هجوم به مردم و منازل آنان مجوز شرعی و قانونی دارد. بی شک هراسی که دولت کودتا از هرگونه تجمع و برنامه مذهبی حتی در خانه ها دارد، نشانه عدم مشروعیت و ضعف مفرط آن است. وگرنه تجمع این تعداد نیروی امنیتی در اطراف خانه یک زندانی سیاسی که میهمانانش جز دعا و بکاء‌(گریه) سلاحی ندارند هیچ گونه توجیه دیگری ندارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید