خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۹, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۹ ساعت ۱۱:۵۰:۰۴

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ تمدید بازداشت دکتر حسنی و آیت مهر علی بیگلو

هرانا؛ تمدید بازداشت دکتر حسنی و آیت مهر علی بیگلو

تداوم نگهداری دو فعال مدنی آذربایجانی در سلول انفرادی

خبرگزاری هرانا – دکتر لطیف حسنی و آیت مهر علی بیگلو دو تن از فعالین مدنی آذربایجان با تمدید قرار بازداشت به مدت یک ماه دیگر در سلول انفرادی بازداشت گاه اداره اطلاعات تبریز نگهداری خواهند شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، دکتر لطیف حسنی و آیت مهر علی بیگلو تنها نفراتی هستند که پس از بازداشت بیش از ۳۰ تن از فعالین مدنی در خرداد ماه ۸۹ همچنان به صورت بلاتکلیف و در انفرادی نگهداری می شود.

 

همسر لطیف حسنی در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام داشت بیست روز پیش موفق به ملاقات با وی شده است و قرار بازداشت ایشان به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است این در حالی است که برخی از هم پرونده های ایشان با تودیع وثیقه از زندان آزاد شده و برخی دیگر نیز جهت تودیع وثیقه به بند عمومی زندان تبریز منتقل شده اند.

وی شرایط جسمی آقای دکتر حسنی را بسیار وخیم توصیف کرده و گفت، تمام لب های وی ترک خورده است رنگ و روی پریده دارد و به شدت لاغر شده به طوری که استخوان های صورتشان به وضوح قابل مشاهده است.

آیت مهر علی بیگلو دیگر بازداشتی نیز در شرایط مشابه و در اداره اطلاعات تبریز و در سلول انفرادی نگهداری می شود، آقایان محمود فضلی و اکبر آزاد از یک ماه پیش جهت تودیع وثیقه به بند عمومی زندان تبریز منتقل شده اند.

فرزند اکبر آزاد در گفتگو با گزارشگر هرانا می گوید برای پدرش وثیقه ۲۲۰ میلیون تومانی صادر شده است و خانواده به دلیل سنگین بودن وثیقه قادر به تامین آن نیست و این موضوع باعث شده است وی یک ماه بیشتر در زندان بسر برد.

شایان ذکر است، دکتر علیرضا عبداللهی، مهندس شهرام رادمهر، بهبود قلیزاده و نعیم احمدی خیاوی از فعالین مدنی آذربایجانی روز سه شنبه ۲۷ مهر ۸۹ پس از تحمل پنج ماه بازداشت به قید وثیقه ۲۲۰ میلیون تومانی از زندان تبریز آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید