خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۹, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۹ ساعت ۹:۵۵:۵۲

    خانه  > زندانیان  >  بازجویان وزارت اطلاعات مانع آزادی یک زندانی سیاسی شدند

بازجویان وزارت اطلاعات مانع آزادی یک زندانی سیاسی شدند

خبرگزاری هرانا – تیمور رضاییان علیرغم تبرئه از تمامی اتهامات و صدور رای آزادی او توسط دادگاه تجدید نظر بیش از ۲ هفته است که در بازداشت بسر می برد.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، تیمور رضاییان ۵۰ ساله ۲ هفته پیش در دادگاه تجدید نظر از تمامی اتهامات تبرئه گردید و رای بر آزادی او را صادر نمودند.آقای رضاییان فقط به دلیل داشتن رسیور ماهواره در منزل به ۳۰۰ هزارتومان جریمه نقدی محکوم شد.اما بازجویان وزارت اطلاعات از آزادی او ممانعت می کنند و با بهانه های واهی سعی در ادامه بازداشت او را دارند. تیمور رضاییان از زندانیان سیاسی دهۀ ۱۳۶۰ است که در جریان یورشها و دستگیریهای گسترده قبل از ۲۲ بهمن سال گذشته نیمه شب ۱۸ بهمن دستگیر و به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ شکنجه گاه وزارت اطلاعات منتقل شد و پس از چند ماه او را به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل کردند.

آقای رضاییان ۱۸ مردادماه در دادگاه فرمایشی محاکمه و محکوم به ۳ سال زندان شد ولی در دادگاه تجدید نظر از تمامی اتهامات تبرئه گردید.او بیگناه نزدیگ به یکسال در زندان شکنجه و تحت شرایط طاقت فرسا قرار گرفت ولی علیرغم تمامی آنها هنوز از آزادی او سرباز می زنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید