خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احمد قابل در دومین جلسه دادگاه، اتهام اقدام علیه امنیت ملی را رد کرد

احمد قابل در دومین جلسه دادگاه، اتهام اقدام علیه امنیت ملی را رد کرد

خبرگزاری هرانا – صبح دیروز (۲۸ مهر ماه) دومین جلسه دادگاه احمد قابل به ریاست قاضی کاووسی در شعبه ۵ دادگاه انقلاب مشهد با حضور آقای قابل، وکیل ایشان صالح نیکبخت و خانواه آقای قابل برگزار شد.

به گفته خانواده آقای قابل، او دقایقی در دفتر دادگاه با خانواده خود دیدار کرده و حال خوبی داشته است. خانواده احمد قابل همچنین گفته‌اند که آقای قابل همچنان بر نظرات خود استوار است و می گوید هرچه گفته ام و یا نوشته ام، از باب وظیفه شرعی و ملی خود بوده است و هر مسلمانی باید چنین باشد، بنابر این برای انجام وظیفه ام از چیزی ابایی ندارم و هرگونه با من رفتار کنند، به جان خریدارم. به گزارش جرس، در ابتدای این جلسه وکیل احمد قابل به عدم حضور معاون دادستان برای دفاع از کیفر خواست اعتراض کرد که قاضی این اعتراض را وارد دانست. سپس اتهام آقای قابل دایر بر اقدام علیه امنیت ملی مطرح شد که احمد قابل و وکیل وی ضمن رد اتهام به دفاع پرداختند.

این گزارش حاکی است جلسه دادگاه ساعت ۱۱ پیش از ظهر پایان یافت و در پایان این جلسه، رییس دادگاه خواستار تحویل مکتوب اظهارات شد.

همچنین مقرر شد که نسبت به ارسال پرونده آقای قابل در دادگاه ویژه روحانیت که از سال ۸۰ مفتوح است و اخیرا دادگاه ویژه تهران آن را به شعبه عمومی در تهران محول کرده است؛ پیگیری به عمل آید تا پرونده به دادگاه مشهد ارسال و ادغام شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید