خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هرانا؛ اخراج مازیار معصومی، فعال دانشجویی چپ دانشگاه اصفهان

هرانا؛ اخراج مازیار معصومی، فعال دانشجویی چپ دانشگاه اصفهان

خبرگزاری هرانا – مازیار معصومی دانشجویی دانشگاه اصفهان طی حکمی از کمیته مرکز وزارت علوم از ادامه تحصیل محروم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری حقوق بشر ایران “هرانا” مازیار معصومی دانشجو چپ دانشگاه اصفهان اولین بار در سال ۸۶، دو ترم از تحصیل محروم شد که بعدها این حکم به یک ترم کاهش یافت وی در سال ۸۷ بار دیگر به دو ترم محرومیت از تحصیل محکوم شد که این حکم به اجرا در امد.

در آذر ماه سال ۸۸ ستاد خبری وزارت اطلاعات به مسئولین دانشگاه گفت: “مازیار معصومی صلاحیت دانشجو بودن را ندارد” بنا بر همین دستور فایل تحصیلی وی در همان سال  به کلی بسته شد. با پیگیریهای انجام شده توسط کمیته انضباطی اخراج این دانشجو را به احتساب سنوات با ۳ ترم در سال ۸۹ به ایشان ابلاغ کردند؛ وی در نهایت با ۶ ترم محرومیت از تحصیل از دانشگاه اخراج گردید.

مازیار معصومی در ۲۱ مهر ماه سال گذشته به همراه ارسلان صادقی بازداشت و پس از ۱۸ روز با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

لازم به ذکر است که  ارسلان صادقی یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه اصفهان نیز طی حکمی از نهاد نامبرده از دانشگاه اصفهان اخراج شده است.

با آغاز سال تحصیلی وزارت علوم تمهیدات جدیدی را برای فشار به فعالین دانشجویی و خاموش کردن صداهای اعتراضی دانشجویان در دستور کار خود قرار داده  است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید