خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  انفصال موقت از خدمت برای امین الله شجاع، عضو سابق دفتر تحکیم و فعال حقوق معلمان

انفصال موقت از خدمت برای امین الله شجاع، عضو سابق دفتر تحکیم و فعال حقوق معلمان

خبرگزاری هرانا – در اولین ماه از سال تحصیلی جدید، امین الله شجاع، فعال سابق دانشجویی و فعال حقوق معلمان، توسط هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد، به انفصال موقت از مشاغل و خدمات دولتی محکوم گردید.

به گزارش دانشجو نیوز، امین الله شجاع، عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تربیت معلم تهران و از اعضای شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت، که سال گذشته در جریان انتخابات ریاست جمهوری از فعالین ستاد میرحسین موسوی بود، توسط وزارت آموزش و پرورش از خدمت منفصل و از اشتغال در خدمات دولتی تا اطلاع ثانوی محروم شده است.

این گزارش خاطرنشان کرد “شجاع در حالی با حکم انفصال از خدمت مواجه می شود که اتهامات وارده به وی، تماما به فعالیت های دوران دانشجویی اش باز می گردند.”

از جمله اتهامات وارده به این فعال سابق دانشجویی، “حمایت از شبنم مددزاده و سایر دانشجویان دربند و اقدام به انتخاب وکیل برای آنان، گرفتن روزه سیاسی و افطار روزه سیاسی، اعتراض به ورود غیرقانونی نیروی انتظامی به دانشگاه، مصاحبه با رسانه های خارجی و پخش سرود یار دبستانی در خوابگاه” اعلام شده است؛ که وی به سبب همین اتهامات، پیش از این توسط کمیته انظباطی دانشگاه به منع موقت از تحصیل محکوم شده بود.

امین الله شجاع، در زمان رسیدگی به پرونده در پاسخ به اتهامات وارده عنوان کرده بود که هیچ یک از موارد عنوان شده نه تنها در قانون رسیدگی به تخلفات اداری بلکه در قانون مجازات اسلامی هم جرم انگاری نشده است.

گفتنی است این اولین بار نیست که فعالین دانشجویی پس از اتمام تحصیل تحت فشار نهادهای امنیتی قرار می گیرند و یا تحت فشار نهاد های امنیتی و ادارات و سازمان های دولتی نظیر آموزش و پرورش از حقوق مدنی خود محروم می شوند.

هم اکنون چند تن از فعالین دانشجویی سابق و معلمین فعلی کشور، همچون عبدالله مومنی و محمد داوری، در زندان به سر می برند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید