خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۸۹, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ساعت ۱۱:۱۷:۳۳

    خانه  > کارگران  >  هرانا؛ ممانعت مقامات امنیتی از پوشش اخبار کارگری توسط ایلنا

هرانا؛ ممانعت مقامات امنیتی از پوشش اخبار کارگری توسط ایلنا

دستور شورای امنیت به خبرگزاری کار ایران

خبرگزاری هرانا – مقامات امنیتی به خبرگزاری کار ایران(ایلنا) دستور داده اند که از این پس اخبار اعتراضات و تجمعات کارگری را پوشش ندهند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این دستور که از سوی شورای امنیت ملی کشور صادر شده است، خبرنگاران و مسئولان خبرگزاری ایلنا را موظف کرده که از این پس اخبار کارگری خود را با دقت بیشتری بر روی خروجی ایلنا قرار دهند.

“ایلنا” طی سال های اخیر یکی از معدود منابع قانونی برای پوشش اعتراضات کارگری در ایران بوده است.

این تصمیم شورای امینت ملی کشور در حالی صورت می گیرد که در طی ماه های اخیر اعتراضات کارگری به دلیل تعطیلی و یا عدم توانایی در پرداخت حقوق کارگران روز به روز افزایش می یابد.

هم چنین تحلیل های اقتصاد دانان حاکی از آن است که با به اجرا در آوردن طرح تعدیل اقتصادی که دولت از آن با عنوان “هدفمندسازی یارانه ها” یاد می کند به دلیل اینکه وضع معیشتی مردم را نامساعدتر می کند اعتراضات گسترده ای را در پی خواهد داشت.

خبرگزاری هرانا – مسئولان به خبرگزاری کار ایران(ایلنا) دستور داده اند که از این پس اخبار اعتراضات و تجمعات کارگری را پوشش ندهد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این دستور که از سوی شورای امنیت ملی کشور صادر شده است، خبرنگاران و مسئولان خبرگزاری ایلنا را موظف کرده که از این پس اخبار کارگری خود را دقت بیشتری بر روی خروجی ایلنا قرار دهند.

“ایلنا” طی سال های اخیر یکی از اصلی ترین منابع پوشش دهنده ی اعتراضات کارگری در ایران می باشد.

به نظر می رسد این تصمیم شورای امنیت ملی کشور با اجرای طرح تعدیل اقتصادی که دولت از آن با عنوان “هدفمند سازی یارانه ها” یاد می کند، ارتباط داشته باشد؛ تحلیل های اقتصاد دانان حاکی از آن است که با به اجرا در آوردن این طرح، به دلیل اینکه وضع معیشتی مردم نامساعدتر می شود اعتراضات گسترده ای را دز پی خواهد داشت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید