خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ساعت ۹:۴۵:۴۵

    خانه  > کارگران  >  استمداد کارگران یک شرکت قطعه ‌ساز از وزرای‌کار و رفاه

استمداد کارگران یک شرکت قطعه ‌ساز از وزرای‌کار و رفاه

خبرگزاری هرانا – از وزرای کار و امور اجتماعی و رفاه و تامین اجتماعی می‌خواهیم که شخصا با فرستادن تیمی زبده و مورد اعتماد به مشکلات کارگران شرکت مهرآریا پلیمر پاریس رسیدگی کنند.

جمعی از کارگران شرکت مهرآریا پلیمر پارس درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزودند: مدیریت شرکت قراردادهای ۱۵ روزه با کارگران منعقد می‌کند و حتی از ارائه نسخه‌ای از قرارداد به کارگر و به اداره کار منطقه طفره می‌رود که این کار بر خلاف نص صریح قانون است.

آنان با بیان اینکه در مواقع کمبود سفارش و کار مرخصی‌های اجباری به کارگران تحمیل می‌شود، تصریح کردند: البته اضافه کار اجباری هم در این واحد وجود دارد که اگرکارگری حتی به دلیل موجه ان را انجام دهد به مدت یک الی ۲ هفته از کار معلق می‌شود.

این کارگران با بیان اینکه طبق قانون کار هرکارگر ماهانه ۲ روز و نیم مرخصی دارد، افزودند: در عمل کارگران شرکت مهرآریا پلیمر پارس یک روز و ۷ ساعت مرخصی دارند.

آنان با بیان اینکه چرا مسوولان ارشد تامین اجتماعی نسبت به بازرسی‌هایشان بی‌تفاوت هستند، افزودند: مدیریت این شرکت سوانح و گزارش‌های کارگری را به سازمان تامین اجتماعی ارائه نمی‌دهد و دست ما هم از انجام این کارکوتاه است اما همین‌جا از وزیر رفاه و مدیرعامل تامین اجتماعی می‌خواهیم که عدالت‌طلبی را در این شرکت نشان داده و مانع تضییع حقوق کارگران شوند.

این کارگران ۲ فیشه بودن پرسنل ستادی و اداری شرکت مهرآریا پلیمر پارس را امری محرض دانستند واظهار داشتند: این کار برای فرار از مالیات و پرداخت نکردن حق بیمه واقعی به سازمان تامین اجتماعی است.
آنان مدعی شدندکه این شرکت با سوءاستفاده از اعتماد مشتری با مواد آسیابی درصد و مواد بازیافتی تولید قطعه اتومبیل می‌کند.

آنها با اشاره به اشتغال حدود ۸۰ کارگر در شرکت مهرآریا پلیمر پارس افزودند: ما ۶۰ ساعت اضافه‌کاری دریافتی بیشتر کارگران حدود ۴۳۰ هزار تومان است.

این کارگران تصریح کردند: سنوات کارگران هر ماهه به آنان پرداخت می‌شود.
آنان گفتند: سرویس ایاب و ذهاب کارگران از میدان آزادی است.

با توجه به اینکه شرکت مهرآریا پلیمر پارس در محدوده‌اداره کل کاراستان البرز واقع است خبرنگار ایلنا در تماسی با میراحد حسینی مدیرکل کاراستان البرز خواستار پاسخگویی این مقام مسوول به اظهارات کارگران شدکه وی تاکیدکرد: در دولت عدالت‌محور اجازه تضییع حقوق کارگران به احدی داده نمی‌شود و ما حتما بازرسان خود را برای تحقیق به شرکت مذکور اعزام خواهیم کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید