خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هرانا؛ احضار پویان محمودیان به دادگاه انقلاب

هرانا؛ احضار پویان محمودیان به دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر و مدیرمسئول نشریه دانشجویی ریوار به دادگاه انقلاب احضار شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در احضاریه ای که برای محمودیان صادر شده است بدون ذکر تاریخ در سربرگ احضاریه، عنوان گردیده است که وی می بایست به منظور ارائه ی “پاره ای از توضیحات” به دادسرای انقلاب تهران، واقع درخیابان معلم، مراجعه کند.

محمودیان شهریور ماه سال گذشته ایران را به منظور ادامه تحصیل ترک کرد. به همین علت و با موافقت قاضی پرونده، جلسه دادگاه عمومی در مورد سایر اتهامات وی به صورت غیابی برگزار شد. در خلال رسیدگی به اتهامات محمودیان در موضوع توهین به مقدسات،  قاضی به علت نقص پرونده از نمایندگان وزارت اطلاعات در خواست کرد تا در دادگاه حضور به هم برساند. اما نماینده وزارت اطلاعات مکررا از حضور در دادگاه سرباز زده  و متقابلا بر حضور متهم در دادگاه اصرار ورزید. اما قاضی دادگاه عمومی این درخواست دادستانی انقلاب را مکررا رد می کند. تا اینکه درپی غیبت مکرر نمایندگان وزارت اطلاعات سرانجام قاضی پرونده ارسالی به این دادگاه را مختومه اعلام می کند. وکالت محمودیان ا در این پرونده را نسرین ستوده بر عهده داشته است که هم اکنون در بازداشت وزارت اطلاعات به سر می برد.

پس از آن دادستانی دادگاه انقلاب، با وجود اتمام مراحل قضائی پرونده و صدور حکم حبس قطعی تعلیقی، درعملی غیرقانونی تا مدتی از استرداد وثیقه گرو گذاشته شده به بهانه ی مفتوح باقی ماندن یک پرونده جدید سرباز زده است. این درحالی است که این فعال دانشجویی از اتهامات خود در پرونده جدید بی خبر بوده و تا کنون تفهیم اتهامی هم در مورد پرونده جدید صورت نگرفته است.

لازم به یادآوریست، پویان محمودیان از فعالین دانشجویی و عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر است که در سال ۱۳۸۶ و در پی ماجرای جعل نشریات دانشجویی پلی تکینیک به همراه ۸ تن  دیگر از دانشجویان بازداشت و پس از حدود سه ماه بازداشت در بند ۲۰۹ زندان اوین با قرار ۸۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. وی در سال ۱۳۸۷ در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرد اما با وجود دریافت کارنامه و اخذ رتبه ۶ از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محروم شد.

در اردیبهشت سال گذشته ودر جریان بازداشت ۹ تن از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر وی به دفتر پی گیری وزارت اطلاعات احضار شد اما از حضور امتناع نمود. سال گذشته و به فاصله یک هفته پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری به دادگاه انقلاب فراخوانده شد و قاضی مقیسه وی را به دو سال حبس که به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمده است، محکوم کرد. اتهام وی در دادگاه انقلاب توهین به رهبری عنوان شد. قاضی دادگاه انقلاب سایر موارد اتهامی وی چون توهین به مقدسات، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به مراجع قم، توهین کارمندان شریف نیروی انتظامی و … را به دادگاه عمومی شعبه مقابل دانشگاه تهران ارجاع داد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید