خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ساعت ۱۴:۳۶:۰۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت و احضار هشت زن در هفته‌ای که گذشت

بازداشت و احضار هشت زن در هفته‌ای که گذشت

خبرگزاری هرانا – دستگیری مادرانی که پیگیر بازداشت فرزندانشان هستند، احضار و محاکمه مادران و خواهران و همسران زندانیان سیاسی به خاطر اطلاع‌رسانی درباره وضعیت بستگان‌شان،بی‌خبری از وکیلی که در اعتصاب غذا است و ممنوع الملاقات شدن فعال دانشجوی زندانی یک سوی خبرهایی است که در هفته گذشته (شنبه ۱۷ مهر- جمعه ۲۳ مهر) در حوزه زنان منتشر شده‌ است.

تشدید فشارها بر خانواده‎های زندانیان سیاسی

با گذشت یک‌سال از اعتراضات به دهمین انتخابات ریاست جمهوری در ۲۲ خرداد سال گذشته، بازداشت و فشار بر فعالان زن شرکت کننده در این اعتراضات و خانواده‌های زندانیان سیاسی همچنان ادامه دارد.

به گزارش تغییر برای برابری، پنج‌شنبه بیست و دوم مهر ماه، مادران پارک لاله (مادران عزادار)، در بیانیه‌ای اعلام کردند که روز شنبه، هفدهم مهرماه اکرم نقابی و ژیلا ترمسی، دو تن از مادران عزادار به همراه دختران‌شان بازداشت شده‌اند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که برخی سایت‌ها و روزنامه‌های دولتی اخباری مبنی بر ارتباط این دو مادر بازداشت شده با سازمان مجاهدین خلق و همچنین زهرا رهنورد منتشر کردند.

در همان روز، برخی رسانه‌ها خبر احضار و تهدید همسر و عروس منصور اسانلو، فعال کارگری در بند را منتشر کردند. گفته می‌شود که ماموران امنیتی طی این تماس که با «تهدید و بی‌حرمتی» همراه بود، با لحنی «غیرمودبانه» همسر و عروس این فعال کارگری را احضار کردند.

در ادامه فشار به خانواده زندانیان سیاسی، برای اطلاع رسانی نکردن در مورد وضعیت بازداشت شدگان، زهرا مجردی، همسر محسن میردامادی دبیر کل زندانی حزب مشارکت ایران اسلامی روز دوشنبه ۱۹ مهر ماه به دادستانی احضار شد و پروین تاجیک، خواهر خواهر عبدالرضا تاجیک روزنامه نگار زندانی نیز به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام» محاکمه شد.

خانم تاجیک پس از اطلاع از «هتک حرمت» برادرش در زندان اوین در گفت‌وگو با رسانه‌ها دراین رابطه اطلاع رسانی کرده بود و به همین دلیل چندین بار احضار و بازجویی شد. پس از اخذ آخرین دفاع پرونده وی به دادسرای اوین ارسال شده‌ است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید