خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۹, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۴ ساعت ۱۹:۴۳:۰۷

    خانه  > سایر گروهها  >  نامه وکیل دراویش به رئیس دادگستری استان لرستان

نامه وکیل دراویش به رئیس دادگستری استان لرستان

خبرگزاری هرانا – امیر اسلامی وکیل پایه یک دادگستری که در جریان مطالعه پرونده داراویش گنابادی از سوی ماموران وزارت اطلاعات تحقیر و تهدید شده بود در نامه ای به ریاست دادگستری لرستان ضمن شرح ماجرا خواهان رسیدگی به آن شد.

متن نامه این وکیل که توسط تارنمای مجذوبان نور منتشر شده است به قرار زیر است:

باسمه تعالی

رئیس کل محترم دادگستری استان لرستان

با سلام وعرض ادب

احتراما اینجانب امیر اسلامی بورکی ، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلا به عنوان یکی از وکلای مدافع دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی در پرونده تخریب حسینیه دراویش بروجرد به استحضار می رساند :

اینجانب در روز چهارشنبه مورخ ۸۹/۷/۱۴ جهت مطالعه پرونده و تهیه رونوشت از دلایل و مستندات کیفرخواست صادره و دفاع از حقوق قانونی موکل به شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان بروجرد مراجعه کردم .

پس از ارائه وثبت وکالتنامه و تقاضای مطالعه ، با توجه به اینکه پرونده مطروحه  در ۶ مجلد و بیش از ۲۰۰۰ صفحه بود و نظر به اینکه اینجانب به خاطر ناراحتی قلبی وعارضه مچ دست راست قادر به نوشتن نبودم ، با اجازه  وموافقت مسئولان شعبه ، یکی از همراهان ، صرفاً به عنوان کاتب، معین گردید و در نهایت طی صورتجلسه ای ختم مطالعه پرونده اعلام و توسط اینجانب امضاء شد .

متاسفانه در حال خروج از شعبه، ماموران انتظامی و امنیتی اینجانب و همراهم را به زور و اجبار به اتاق انتظامات  هدایت کرده و مورد  بازرسی بدنی  وتفتیش وسایل  قرار دادند. در کمال بی ادبی و خارج از نزاکت ، مدارک شناسایی و رونوشت مطالعه پرونده رابه زور گرفته و نزدیک به  یک ساعت به صورت غیر قانونی توقیف نمودند. شخصی که خود را ستار معرفی کرد، در پاسخ به تذکر بنده مبنی برغیر قانونی بودن برخورد ها و بیان حق قانونی وکیل  در اطلاع وی از محتویات پرونده  جهت دفاع از حقوق موکل خود ، با برخوردی  تند و تحقیرآمیز و با استعمال الفاظی خارج از شان مسئولین امنیتی و انتظامی از جمله (هری ، هری برید بیرون و اگر دوباره آمدی برای وکالت دراویش گوشت را میگیرم و بیرون میاندازم) مدارک شناسایی اینجانب را به زمین پرت کرده و گفت حق وکالت از دراویش گنابادی بروجرد را نداشته وبه مامورین انتظامی  نیز اعلام نمود که از ورود بنده به دادگاه بروجرد ممانعت نمایند . نامبرده پس از تهدید، توهین و ارعاب فراوان و گرفتن شماره تلفنها و آدرس منزل اینجانب و همراهم ؛ در ساعت ۳ بعد از ظهر ما را آزاد نمود.

جناب آقای رئیس کل ؛

نیک مستحضرید که  وکیل براساس قانون در موضع دفاع هم شأن مقام قضا بوده و دارای مصونیت قضایی است و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، قانون آیین دادرسی کیفری و قانون حفظ حقوق شهروندی و آزادیهای مشروع ؛ حق گرفتن وکیل را برای تمامی آحاد مردم به رسمیت شناخته است و محدود نمودن این حق مسلم مصرح در قانون اساسی و سوء استفاده  از مقام  بر اساس قانون مجازات اسلامی جرم بوده و قابل پیگرد می باشد، لذا این پرسش مطرح خواهد شد که این چه نیروی  فراقانونی است که قدرت را وسیله  قانون شکنی و قانون گریزی قرار داده ومانع از احقاق حقوق مردم  می شود؟   آیا تهدید و ارعاب  وکیل  و ممانعت وی از وکالت موکل  ، برخلاف قانون ، شرع ، انصاف و عدالت نیست؟

متأسفانه باید گفت رفتار خلاف قانون مأمورین امنیتی دادگستری بروجرد با اینجانب به عنوان وکیل مدافع دراویش ، این شبهه را در ذهن متبادر می سازد که روند رسیدگی به پرونده تخریب حسینیه دراویش با چه سرنوشتی روبرو خواهد بود !! لذا براساس وظیفه شغلی و سوگند یاد کرده در آغاز کسوت وکالت ، بر خود فرض می دانم که مراتب رفتار خلاف قانون و خارج از نزاکت و ادب مأمورین با اینجانب در دادگستری بروجرد را به حضور عالی گزارش دهم و قطعاً رسیدگی دقیق جنابعالی  باعث سلامت دستگاه قضا خواهد بود .

 

با سپاس

امیراسلامی – وکیل پایه یک دادگستری

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید