خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  ممانعت از آزادی یکی از زندانیان حوادث پس از انتخابات علی رغم تودیع وثیقه ی سنگین

ممانعت از آزادی یکی از زندانیان حوادث پس از انتخابات علی رغم تودیع وثیقه ی سنگین

خبرگزاری هرانا – خانواده مهدی مرتضی پور، یکی از زندانیان حوادث پس از انتخابات می گویند: با موافقت دادستانی تهران وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای آزدی فرزندشان تودیع کرده اند، اما هم چنان و پس از دو هفته، خبری از آزادی او نیست.

به گزارش کلمه، مهدی مرتضی پور، از شهروندان معترض به نتیجه انتخابات است که در خرداد ماه سال ۸۸ توسط سپاه بازداشت و به بند دو الف منتقل شد  اتهام وی شرکت در اعتراض های مردم نسبت به نتیجه انتخابات از جمله راهپیمایی ۲۵ خرداد ماه است. او هم اینک در بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری می شود.

هم اکنون حدود ۲۰۰ زندانی سیاسی که عمدتا در حوادث پس از انتخابات و به بهانه های مختلف امنیتی بازداشت شده اند، در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس اند.

گفتنی است خانواده مهدی مرتضی پور به سختی توانسته اند وثیقه مورد درخواست دادستانی را تامین کنند. با این همه و پس از گذشت دو هفته کوچک ترین امیدی به آزادی مهدی ندارند.

خبرهای رسیده حاکی از این است که همین رفتار با تعداد دیگری از زندانیان حوادث پس از انتخابات صورت گرفته است. برخی از دست اندر کاران، اختلاف نظر بین وزارت اطلاعات و دادستانی را دلیل این رفتارها می دانند. به گفته این آگاهان وزارت اطلاعات راضی به آزادی این افراد نیست. اما دادستانی معتقد است که باید شرایط را برای آزادی و مرخصی رفتن زندانیان سیاسی فراهم کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید