خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۳ مهر ۱۳۸۹, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۳ ساعت ۱۴:۳۴:۳۸

    خانه  > اقلیت های دینی  >  محاکمه دسته جمعی ۱۸۹ درویش گنابادی در دادگاه بروجرد

محاکمه دسته جمعی ۱۸۹ درویش گنابادی در دادگاه بروجرد

خبرگزاری هرانا – ۱۸۹ نفر از دراویش سلسله نعمت‌اللهی گنابادی که در جریان تخریب حسینیه دراویش در شهرستان بروجرد متهم شناخته شده‌اند، از یک تا ۹ آبان در شعبه اول دادگاه انقلاب آن شهرستان محاکمه می‌شوند.

به گزارش سایت مجذوبان نور، اتهام این دراویش که به دلیل حمله نیروهای افراطی مذهبی و بسیجی به حسینیه یاد شده، آماج سنگ، گاز اشک‌آور و سلاح‌های سرد قرار گرفته بودند، اجتماع و تبانی برای بر هم زدن امنیت داخلی کشور، اخلال در نظم عمومی، شرکت در ایراد ضرب و جرح و اهانت به مراجع عظام و رهبر انقلاب اسلامی عنوان شده است.

قاضی موسوی ریاست دادگاه و فرشید یداللهی فارسی، غلامرضا هرسینی، مریم مشفق، سعید غلامیان و عباس صالحیار، وکالت متهمان این پرونده را عهده‌دار هستند.

حسینیه دراویش سلسله نعمت‌اللهی گنابادی در بروجرد که تا ساعت دو بامداد یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۶ شاهد درگیری نیروهای افراطی مذهبی با دراویش محصور در حسینیه بود، سرانجام ساعت ۵ بامداد همان روز زیر تیغ بولدوزرهای دولتی رفت و به طور کامل تخریب شد.

زمینه‌های این حادثه  با پخش طوماری در سطح شهر و نماز جمعه آن شهرستان که در آن اظهار شده بود: “هرکس می خواهد بی‌سؤال وجواب به بهشت برود این طوماررا امضاء کند” فراهم شد و به این ترتیب، با تحریک نیروهای تندروی مذهبی و بسیجی، آنها را از مجسدالنبی بروجرد به سمت حسینیه دراویش گسیل داده و واقعه مورد نظر را رقم زدند.

دراویش سلسله نع مت‌اللهی گنابادی با وجود تاکید بر عدم ممنوعیت فعالیت هایشان در قانون اساسی، هم چنان از سوی دستگاه حاکم بر ایران متهم شناخته شده و مورد تهدید جانی و مالی قرار می‌گیرند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید