خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  محمد مصطفایی: زنان ایران در بردگی کامل به سر می برند

محمد مصطفایی: زنان ایران در بردگی کامل به سر می برند

خبرگزاری هرانا – محمد مصطفایی وکیل پیشین سکینه محمدی-آشتیانی در مقابل کمیسیون فرعی حقوق بشر پارلمان اروپا گفت که زنان ایران حقیقتاً در بردگی به سر می برند و جمهوری اسلامی از جمله بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان است.

محمد مصطفایی وکیل پیشین سکینه محمدی-آشتیانی امروز پنجشنبه در مقابل کمیسیون فرعی حقوق بشر پارلمان اروپا گفت : “متأسفانه می توان گفت که زنان در ایران حقیقتاً در بردگی به سر می برند.”

محمد مصطفایی که از سپتامبر گذشته به همراه همسر و فرزندش در نروژه پناهنده شده است نقض حقوق بشر را در ایران شدیداً مورد انتقاد قرار داد و گفت : جمهوری اسلامی ایران به دلیل اجرای مجازات هایی نظیر سنگسار و اعدام نوجوانان زیر هیجده سال از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان است.

محمد مصطفایی با اظهار این مطلب که در جمهوری اسلامی ایران حتا زنان و کودکان نیز شکنجه می شوند سانسور رسانه ها و اینترنت را توسط جمهوری اسلامی شدیداً مورد سرزنش قرار داد.

محمد مصطفایی در ادامه گفت : وقتی کشوری به حقوق شهروندانش احترام نمی گذارد حق هیچ کشور دیگری را به رسمیت نمی شناسد. با این سخن محمد مصطفایی جامعۀ بین المللی را به قاطعیت در برابر ارادۀ تهران برای دستیابی به سلاح اتمی فراخواند.

محمد مصطفایی به غیر از مجازات های اقتصادی خواستار مجازات های سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران از جمله اعمال محدودیت سفر برای رهبران حکومت تهران در خارج شد.

محمد مصطفایی سپس افزود که جمهوری اسلامی ایران از درآمدهای نفتی کشور برای سرکوب مردم استفاده می کند. او گفت : در ایران، نفت قدرت زیادی به حکومت می دهد که با اتکا به آن می تواند جامعۀ مدنی و روزنامه نگاران را نادیده بگیرد و در مقابل نیروهای بیشتری برای تقویت پلیس به خدمت بگیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید