خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۳ مهر ۱۳۸۹, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۳ ساعت ۱۰:۳۱:۳۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ جزئیات محکومیت حشمت الله طبرزدی از سوی دادگاه انقلاب

هرانا؛ جزئیات محکومیت حشمت الله طبرزدی از سوی دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – مهندس حشمت الله طبرزدی فعال سیاسی که در ۱۱ مهر ماه سال جاری از طرف شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ۹ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری حقوق بشر ایران “هرانا” مهندس حشمت‌الله طبرزدی در تاریخ ۶ دی ماه ۱۳۸۸ و به فاصله کوتاهی از حوادث روز عاشورا بازداشت و به سلول‌های انفرادی بندهای امنیتی ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین منتقل و تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفت. او پس از انتقال به بند عمومی زندان اوین، در اردیبهشت‌ ماه همزمان با اعتراض به اعدام پنج زندانی سیاسی از جمله فرزاد کمانگر معلم کرد، جهت محدودیت بیشتر به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید شد.

جزئیات متن محکومیت حشمت الله طبرزدی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفت به شرح زیر است:

مصاحبه با سایت روزانلاین “انتخابات و نافرمانی مدنی”به تاریخ ابان ۱۳۸۷

مقاله “این ماه شعر است یا شعور” به تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۸۸

مصاحبه با سایت-نشریه تلاطم به تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۸۸

مقاله “در خشونت کور رژیم علیه تظاهرات میلیونی و مسالمت آمیز مردم تهران و دیگر شهرها” به تاریخ ۱۳ ابان ۱۳۸۸

در استانه ۱۶ اذر مصاحبه با صدای امریکا به تاریخ ۹ اذر ۱۳۸۸

در استانه ۱۶ اذر مقاله “در ۱۶ آذر اتحاد، مبارزه، پیروزی”

پس از ۱۶ اذر مقاله “جنبش دانشجویی در برابر فاشیسم تا دندان مسلح”

پس از ۱۶ اذر مقاله “در آستانه محرم، درسی که باید از ۱۶ آذر آموخت”به تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۸۸

مصاحبه با نشریه کردستان عراق به تاریخ ۱۷ اذر ۱۳۸۸

مقاله “محرم سبز ” به تاریخ ۲۷ اذر ۱۳۸۸

پس از وقایع عاشورا مصاحبه با صدای امریکا به تاریخ ۶ دی ۱۳۸۸

دادگاه با توجه به مراتب مذکور و دفاعیات غیرموجه متهم و وکلای مدافع وی، کلیه اتهام های انتسابی را وارد تشخیص و با استناد به مواد ۵۰۰، ۵۱۴، ۶۱۰ و ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی حکم بر محکومیت متهم به تحمل یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی به جهت فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و دو سال حبس تعزیری به جهت توهین به مقام معظم رهبری و پنج سال حبس تعزیری به جهت اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور و یک سال حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی که تصویر آن ضمیمه پرونده می باشد، صادر و اعلام می نماید . این رای ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظرخواهی در محاکم تجدید نظر استان تهران می باشد .

لازم به ذکر است مهندس طبرزدی در تاریخ ۶ دی در اثر یورش ماموران امنیتی دستگیرشد این در حالی است که تعدد گروههای موازی باعث شده بود که در روزهای بعد هم گروههایی به علت عدم اطلاع از دستگیری به درب منزل ایشان برای دستگیری بیایند.

مهندس در جلسه دادگاه این اظهارات را هم میکند که این دادگاه قضایی نبوده و امنیتی بودن دادگاه و تحت فشار بودن قاضی از سوی ماموران اطلاعات بیشتر دادگاه را شبیه به دادگاه نظامی-امنیتی کرده است و اعتراضی را در ۳ قسمت نوشتند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید