خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۷ ساعت ۱۷:۴۶:۱۶

    خانه  > زندانیان  >  دیدار خانواده احسان عبده تبریزی پس از چهار ماه با فرزندشان

دیدار خانواده احسان عبده تبریزی پس از چهار ماه با فرزندشان

خبرگزاری هرانا – پس از گذشت بیش از چهار ماه از دستگیری احسان عبده تبریزی، فرزند حسین عبده تبریزی (دبیرکل اسبق بورس تهران و هم چنین مدیرمسوول روزنامه توقیف شده سرمایه) خانواده ی وی موفق شدند که پنج شنبه گذشته با او ملاقات داشته باشند.

به گزارش کلمه، روز پنج شنبه ۱۶ اردی بهشت ماه عبده تبریزی و همسرش موفق شدند که فرزندشان را پس از چهار ماه از نزدیک ببینند؛ هر چند که این دیدار از پشت شیشه های کابین سالن ملاقات زندان صورت گرفت.

احسان عبده تبریزی حدود ۵۰ روز را در سلول انفرادی گذرانده و هم اکنون در یکی از سلول های بند ۲۰۹ به همراه دو نفر دیگر نگهداری می شود. خانواده اش می گویند که فرزندشان به شدت لاغر شده، اما از روحیه ی خوبی برخوردار است.

بیش از چهار ماه پیش احسان عبده تبریزی دانشجوی دکترای علوم سیاسی دانشگاه دورهام انگلستان زمانی که خواستار استفاده از فرصت تعطیلات کریسمس برای دیدار خانواده خود بود و به ایران بازگشت، در فرودگاه امام پاسپورتش توقیف و سپس بازداشت شد.

حسین عبده تبریزی پدر احسان یکی از منتقدان سیاست های اقتصادی دولت احمدی نژاد است و بارها با نقدهای جامع در روزنامه سرمایه واکنش های دولتیان را برانگیخته بود. او از جمله ۷۰ اقتصاد دانی بود که در نامه هایی سرگشاده رفتار و عملکرد اقتصادی دولت را به نقد کشیده بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید