خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۲ ساعت ۷:۲۷:۴۳

    خانه  > اقلیت های ملی  >  برگزاری دادگاه حسین محمدی الوار، از فعالین مدنی

برگزاری دادگاه حسین محمدی الوار، از فعالین مدنی

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات حسین محمدی الوار از فعالین مدنی تبریز روز دوشنبه ۱۹ مهر ۸۹ در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

محمدی ۱۴ اردیبهشت ۸۹ در منزل پدریش در تبریز بازداشت و پس از تحمل ۲۹ روز بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان آزاد شده بود.

به گزارش ساوالان سسی، ماموران امنیتی پس از تماس تلفنی محمدی الوار با مدیر عامل تیم فوتبال تراکتورسازی و اعتراض به شعارهای نژادپرستانه تماشاگران فارس نسبت به آذربایجانی ها در جریان مسابقه فوتبال بین تیم های فوتبال تراکتورسازی تبریز و مس کرمان به منزل پدری وی مراجعه و پس از تفتیش منزل وی را بازداشت نموده بودند.

اتهام محمدی عضویت در گروه های معاند نظام از طریق عضویت در گروه معاند٬ اخلال در نظم عمومی و توهین به رهبری از طریق شرکت در تشویق تیم فوتبال تراکتورسازی عنوان شده است.

دادگاه این فعال آذربایجانی به صورت غیر علنی برگزار شده و وی در مرحله بازجویی از ملاقات با خانواده و وکیل محروم بوده است. نقی محمودی وکیل دادگستری در تبریز وکالت محمدی الوار را برعهده دارد.

بازی های تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز به محلی برای طرح مطالبات قومی آذربایجانی ها تبدیل شده است و تماشاگران آذربایجانی در جریان مسابقات این تیم با سر دادن شعارهایی به زبان ترکی این تیم را تشویق کرده و خواهان مدرسه به زبان ترکی و دیگر مطالبات ملی و انسانی آذربایجانی ها در ایران می شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید