خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  حذف و بازنشستگی استادان دانشگاه، مشمول فریدون وردی نژاد استاد دانشگاه تهران شد

حذف و بازنشستگی استادان دانشگاه، مشمول فریدون وردی نژاد استاد دانشگاه تهران شد

خبرگزاری هرانا – در ادامه حذف و تصفیه و بازنشستگی اجباری استادان و اعضای هئیت علمی منتقد دولت، فریدون وردی نژاد، مدیر عامل پیشین خبرگزاری ایرنا، و استاد دانشگاه تهران نیز، به جمع اعضای هیئت علمی بازنشسته آن دانشگاه پیوست. این درحالی بود که وی هیچ یک از شرایط بازنشستگی را دارا نبوده و بطور ناگهانی این حکم اجباری را دریافت کرده است.

وردی‌نژاد که از سال ۷۲ به مدت ۸ سال مدیرعامل خبرگزاری ایرنا بود، با مرتبه علمی استادیاری به عنوان عضو هیئت علمی رسمی و قطعی دانشگاه تهران، درس “مدیریت رسانه” تدریس می کرد و در زمینه “مدیریت بحران و رسانه‌ها” و “جامعه شناسی خبر” نیز دارای تألیف‌های متعدد است.

به گزارش مهر، فریدون وردی‌نژاد با بیان اینکه به استناد تصمیم هیئت امناء دانشگاه تهران بازنشسته شده‌ام، گفت: یک روز پس از مراجعه به دفترم مشاهده کردم حکم بازنشستگی ام روی میزم است. هیچ خبر قبلی هم نداده بودند. وسایلم را جمع کردم و آمدم بیرون. لذا ارتباطم با دانشگاه تهران قطع شده است.

فریدون وردی‌نژاد افزود : ۱۵ شهریور ماه بازنشستگی‌ام را به استناد قانون خدمات کشوری ابلاغ کردند. چند روز پس از آن حکم جدیدی آمد که در این حکم جدید استناد بازنشستگی‌ام از “قانون خدمات کشوری” به “مصوبه هیئت امناء دانشگاه تهران” تغییر یافته بود.

وی خاطرنشان کرد: ظاهرا استناد قبلی غیر قانونی بود چون یک عضو هیئت علمی بر اساس قانون خدمات کشوری باید دست کم ۳۵ سال خدمت و بالای ۶۵ سال سن داشته باشد تا بازنشسته شود. اما در صورتی که تمام سوابقم از اول انقلاب را هم جمع می کردند به ۳۵ سال نمی رسید لذا استنادی که برای بازنشستگی ام در نظر گرفته بودند را تغییر دادند و عنوان کردند هیئت امناء تصمیم گرفته است.

وردی نژاد از عابد جعفری و داود کریمی دستجردی به عنوان دیگر اعضای هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نام برد که همزمان و مشابه وی بازنشسته شده‌اند و به مهر گفت: شخصا اعتراض و صحبتی نداشته ام ولی برخی همکاران که بازنشسته شدند اعتراض کرده بودند که آنچه تحت عنوان قانون خدمات کشوری به عنوان استناد بازنشستگی شان قرار گرفته است، غلط است. لذا چون سابقه مان ۳۵ سال نبود دانشگاه نیز استناد حکم بازنشستگی را تغییر داد و اعلام کرد هیئت امناء دانشگاه تهران تصمیم گرفته که بازنشسته شوید.

این عضو هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران در پاسخ به اینکه آیا مذاکره‌ای از سوی دانشگاه برای ادامه همکاری صورت گرفته است، گفت: رئیس دانشکده مدیریت گفت از دانشگاه تهران ابلاغیه‌ای آمده که به هیچ وجه برای این اساتید – حتی به صورت قراردادی و به شکل کمکی – کلاس نگذارید. فقط پایان‌نامه‌های قبلی دکتری و کارشناسی ارشد که از قبل داشته‌ام را ادامه می‌دهم تا دانشجویان فارغ التحصیل شوند.
وردی نژاد درباره ابلاغ حکم بازنشستگی اش نیز گفت: هنوز حکم کارگزینی به ما ارائه نشده است. فقط ابلاغ رئیس دانشگاه تهران را دریافت کردیم. نه رئیس دانشگاه و نه رئیس دانشکده درباره بازنشستگی‌ام با بنده هیچ مذاکره و صحبتی نکردند. فقط یک روز به دفترم مراجعه کردم و مشاهده کردم حکم بازنشستگی ام روی میزم است. هیچ خبر قبلی هم نداده بودند.

این عضو هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران با یادآوری اینکه با مرتبه استادیاری بازنشسته شده است، گفت: از ماه‌ها قبل برای ارتقا به دانشیاری اقدام کرده بودم اما پرونده را به هر دلیل فعال نکرده بودند. نه افت علمی داشتم، نه …، ولی به هر حال تصمیم گرفتند و تقدیر چنین بود.
گفتنی است این فعال رسانه ای در سال ۸۰ همزمان با واگذاری مسئولیت خبرگزاری ایرنا، به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین منصوب شد.

عضویت در کمیته سیاسی، علمی و راهبردی سند چشم انداز ۲۰ ساله نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضویت در کمیته سیاست خارجی و روابط بین الملل مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص از فعالیت هایی است که وردی نژاد از سال ۸۶ پیگیری می‌کند.

مدیریت استراتژیک منابع انسانی، خط‌ مشی‌گذاری عمومی، مدیریت تغییر، ژئوپولیتیک اطلاعات، جامعه شناسی، روانشناسی سیاسی، سیر اندیشه های سیاسی و تحول نهادهای اداری، روابط بین الملل، سیاست‌گذاری خبری، ارتباط شناسی، افکار عمومی و جنگ روانی و سیستم‌های اطلاعات مدیریت پیشرفته از جمله محورهایی است که این عضو هیئت علمی بازنشسته در دوران تدریس خود ارائه کرده است.

طی ماه های اخیر بسیاری از اساتید دانشگاه ها بازنشسته اجباری شده اند، این در حالی است که مسولین وزارت علوم بازنشستگی اجباری اساتید را تکذیب کرده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید