خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  قرار بازداشت بهزاد کردستانی یک ماه دیگر تمدید شد

قرار بازداشت بهزاد کردستانی یک ماه دیگر تمدید شد

خبرگزاری هرانا – همزمان با تمدید قرار بازداشت بهزاد کردستانی به مدت یک ماه دیگر، ماموران اداره اطلاعات سنندج به خانواده این شاعر کرد اعلام نمودند “تا هنگامی که وی حرف نزند در سلول انفرادی خواهد ماند.”

به گزارش کردیش پرسپکتیو، قرار بازداشت بهزاد کردستانی شاعر و نویسنده کرد که در تاریخ سوم شهریور ماه از سوی اداره اطلاعات مریوان بازداشت شده بود به مدت یک ماه دیگر تمدید گردید.

به دنبال پیگیری های مکرر نزدیکان بهزاد کردستانی در خصوص شرایط بلاتکلیف وی، ماموران اداره اطلاعات سنندج اعلام کرده‌اند که “تا هنگامی که آقای کردستانی حرف نزند در سلول انفرادی خواهد ماند.”

خانواده این شاعر کرد در مصاحبه با کردیش پرسپکتیو، ضمن اظهار نگرانی شدید از وضعیت ایشان افزودند که امکان ملاقات و تماس تلفنی نیز با وی قطع شده است.

این فعال فرهنگی که از زمان بازداشت تا کنون در سلول انفرادی اداره اطلاعات شهرستان سنندج به سر می برد، از بیماری‌های گوارشی و کمردرد مزمن رنج می برد و همچنین دو هفته پیش بر اثر ضعف شدید ناشی از یک اعتصاب غذای چند روزه به بیمارستان منتقل شده بود.

همزمان با دور جدید بازداشت فعالان فرهنگی و ادبی در کردستان، مختار هشمند و عزیز ناصری نیز طی چند ماه گذشته از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

مختار هوشمند، نقاش و کارگردان اهل مریوان از سوی دادگاه انقلاب اسلامی این شهر روز دوشنبه ۲۹ شهریور ماه به اتهام جاسوسی، تبلیغ علیه نظام و همکاری با گروههای مخالف نظام به ۱۶ سال زندان محکوم گردید.

از سوی دیگر عزیز ناصری نویسنده، دبیر دبیرستان های مریوان و از فعالین سرشناس فرهنگی کردستان ایران ماه گذشته از سوی نیروهای اطلاعات بازداشت و همچنان در وضعیت نامشخصی به سر می برد.

به رغم تلاشهای خانواده و پیگیریهای مکرر تاکنون از علت دستگیری و اتهامات وارده به نامبرده خبری در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید