خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دو نفر از اعضای خانواده حسام ترمسی بازداشت شدند

دو نفر از اعضای خانواده حسام ترمسی بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – مادر و خواهر حسام ترمسی از زندانیان حوادث پس از انتخابات که یک سال را در زندان اوین گذراند و مدت کوتاهی است از زندان آزادشده، شنبه شب با هجوم ماموران امنیتی در منزل شان بازداشت شدند.

به گزارش کلمه، حسام ترمسی از شهروندان معترض به نتایج انتخابات است که در یکی از راهپیمایی های اعتراضی پس از انتخابات بازداشت شده بود. او پس از آزادی از زندان به بیماری کبد و کلیه مبتلا شد و از مدتی پیش نیز در بیمارستان بستری است.

وی یکبار نیز مورد سو قصد نیروهای ناشناس قرار گرفت که به گفته خانواده اش با چاقوی آلوده به سموم ناشناخته به وی ضربه وارد و خونش دچار عفونت شد.

خانواده ترمسی نسبت به بیماری فرزندشان در این مدت در مصاحبه با رسانه ها اظهار نگرانی شدید کرده و آن را با دوران زندان فرزندشان مرتبط دانسته بودند.

خواهر و مادر حسام در حالی بازداشت شده اند که او هم چنان در بیمارستان به سر می برد. خانواده حسام هیچ گونه فعالیت سیاسی یا اجتماعی نداشتند و دلیل بازداشت شان کاملا نامشخص است.

حسام ترمسی در تیرماه ۱۳۸۸ بازداشت شد و یک سال در زندان اوین بود. او اکنون در بیمارستان به شدت نگران حال خواهر و مادرش است.

برخوردهای غیر قانونی از سوی مراجع امنیتی و قضایی با خانواده های زندانیان سیاسی به تازگی وارد فاز تازه ای شده است . ماموران این نهادها با مراجعه به خانواده های زندانیان سیاسی و یا احضارشان از آنها می خواهند که در باه زندانی خود اطلاع رسانی نکنند.

چندی پیش نیز پروین تاجیک، خواهر عبدالرضا تاجیک به دادسرای اوین احضار شد که پس از مراجعه توسط بازپرس پرونده به خاطر این مصاحبه ها با اتهاماتی چون اقدام علیه امنیت ملی ،تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام روبرو شد و آخرین دفاع از وی اخذ و پرونده اش به شعبه پنجم دادسرای اوین ارسال شد تا در آینده ای نزدیک به آن رسیدگی شود.

گفته می شود بازپرس پرونده به وی گفته که پیشاپیش اتهام های تو برای ما محرز است چون با رسانه ها ی بیگانه در باره برادرت مصاحبه کرده ای و اکنون باید به خاطرش محاکمه شوی.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید