خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ ساعت ۷:۱۲:۱۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ محکومیت علی تاری به یکسال حبس تعزیری

هرانا؛ محکومیت علی تاری به یکسال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – علی تاری رئیس ستاد انتخاباتی  مهندس میر حسین موسوی در بابلسر را به یک سال و نیم حبس تعزیری محکوم کرده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، علی تاری، رئیس ستاد مهندس میر حسین موسوی در بابلسر به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام از سوی دادگاه انقلاب شهرستان بابل به یک سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

 

این حکم در حالی صادر شده است که مصداق توهین به رهبری در جلسات بازجویی و حتی در جلسه دادگاه مشخص نشده است.

گفتنی است جلسه دادگاه علی تاری بدون حضور دادستان و یا نماینده دادستان، منشی جلسه و حتی وکیل مدافع این فعال سیاسی استان مازندران صورت گرفته است.

همچنین شایان ذکر است که قاضی باقریان (رئیس دادگاه انقلاب بابل) و قاضی پرونده به وی اجازه ارائه لایحه دفاعیه را  در حین جلسه دادگاه نداده بود.

در ادامه این خبر منابع نزدیک به علی تاری گزارش می دهند که علت صدور زود هنگام حکم رئیس ستاد انتخاباتی مهندس موسوی در بابلسر، پیگیری ها و فشارهای چند چهره سیاسی در شهرستان بابلسر از جمله نادری فرماندرار بابلسر، نجف نژاد نماینده اصولگرای بابلسر در مجلس شورای اسلامی بوده است.

وی در تاریخ ۱۴ فروردین ۸۹ توسط اداره اطلاعات بابلسر دستگیر شده و مدت سه ماه بازداشت خود را در زندان متی کلای بابل سپری کرده است. این فعال سیاسی شهرستان بابلسر به مدت ۷۲ روز در سلول انفرادی بوده است.

علی تاری از فرماندهان سپاه استان مازندران در دوران جنگ تحمیلی، نائب رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بابلسر در دولت سید محمد خاتمی، رئیس ستاد انتخاباتی سید محمد خاتمی در سال ۷۶ و ۸۰ و رئیس ستاد اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ بوده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید