خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۹ ساعت ۱۸:۳۶:۱۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدور حکم محکومیت ۶۴ بازداشتی حوادث پس از انتخابات در طول یک ماه

صدور حکم محکومیت ۶۴ بازداشتی حوادث پس از انتخابات در طول یک ماه

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضائیه گفت: در طول یک ماه گذشته شعب دادگاه انقلاب به پرونده تعدادی از متهمان جریان حوادث سال گذشته و مسائل امنیتی رسیدگی کرده و حکم ۶۴ نفر در مرحله بدوی صادر شده است.

سه نفر از این تعداد تبرئه شده و ۶۱ نفر که در جریانات اخیر دستگیر شده بودند محکوم شدند. در میان احکام صادر شده برای این افراد از شش ماه حبس تا نوزده سال و نیم حبس وجود دارد که البته برخی محرومیت‌های اجتماعی نیز در محکومیت‌های آنان وجود دارد. اما باید توجه کرد این احکام مربوط به مرحله بدوی است و هنوز به مرحله تجدیدنظر و قطعیت نهایی نرسیده است.

به گزارش ایلنا، وی هم چنین در خصوص سوءاستفاده برخی افراد از نام و عنوان مسئولین دولتی برای کلاهبرداری هشدار داد و گفت: دیده شده که افرادی به نام مسئولین یا فرزندان و بستگان آنها کلاهبرداری‌هایی را انجام داده‌اند، اخیرا برخی از نمایندگان مجلس مراجعه کرده و گفته‌اند که افرادی با نام آنها از شرکت‌ها و کارخانجات اخاذی و کلاهبرداری کرده‌اند.

سخنگوی قوه قضائیه سپس به بیان خبری که اعلام آن را قانوناً ممنوع می‌دانست پرداخت و گفت: همین امروز که به این جلسه می‌آمدم به کتاب قانون مراجعه کردم تا اینکه ببینم آیا می‌توان در اعلام اسامی افرادی که حکم آنها در مرحله بدوی قطعی شده است به نتیجه‌ای برسم یا خیر، اما قانون اجازه نمی‌دهد ولی در همین حد اعلام می‌کنم که در طول یک ماه گذشته شعب دادگاه انقلاب به پرونده تعدادی از متهمان جریان اغتشاشات سال گذشته و مسائل امنیتی رسیدگی کرده و حکم ۶۴ نفر در مرحله بدوی صادر شده است.سه نفر از این تعداد تبرئه شده و ۶۱ نفر که در جریان فتنه اخیر دستگیر شده بودند محکوم شدند. در میان احکام صادر شده برای این افراد از شش ماه حبس تا نوزده سال و نیم حبس وجود دارد که البته برخی محرومیت‌های اجتماعی نیز در محکومیت‌های آنان وجود دارد. اما باید توجه کرد این احکام مربوط به مرحله بدوی است و هنوز به مرحله تجدیدنظر و قطعیت نهایی نرسیده است.

وی با بیان اینکه یک نفر به ۱۹ سال و نیم حبس و یک نفر دیگر به ۱۵ سال حبس محکوم شده‌اند و برخی به تحمل شلاق در کنار حبس نیز محکوم شده‌اند، گفت: چنانچه احکام به دادگاه تجدیدنظر رفته و قطعی شود دیگر مانعی به لحاظ اعلام مشخصات و اطلاعات دقیق این محکومین وجود نخواهد داشت. اما اکنون برای اعلام اطلاعات مربوط به اسامی آنان محدودیت داریم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید