خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۹, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۹ ساعت ۱۵:۲۰:۱۷

    خانه  > کارگران  >  جان باختن دو کارگر ساختمان در حین کار

جان باختن دو کارگر ساختمان در حین کار

خبرگزاری هرانا – دو کارگر ساختمانی در تهران طی دو روز گذشته به دلیل نبود ایمنی کاری در محل کارشان جان باختند.

یکی از این قربانیان که کارگر جوانی بود، در پی انتقال برق فشار قوی از کابل هوایی به میلگرد که در دستش، در محله “نعمت‌آباد” کشته شد.

به گزارش ایسنا، رضا صامت رییس ایستگاه ۸۱ آتش‌نشانی در این رابطه گفته است که آتش‌نشانان شخصی را که در طبقه دوم یک ساختمان نیمه کاره مشغول کار بود و میلگرد آهنی داخل دستش با کابل برق فشار قوی برخورد کرده بود را به محل امن انتقال دادند و با تشخیص اورژانس حاضر در محل این کارگر جوان براثر برق گرفتگی فوت شده بود.

iهم چنین کارگر جوان دیگری بر اثر ریزش آوار ساختمان در حال ساختی در خیابان رخدادی درخیابان وزرا نیز جان خود را از دست داده است.

آتش نشانان با حضور در صحنه حادثه دریافتند، دیواری که در محل گودبرداری این ساختمان کشیده شده بود در حال فرو ریختن بود که کارگران از زیر آن فرار کردند ولی پای یکی از کارگران میان میلگرد گیر افتاد و این کارگر جوان زیرآوار ماند.

ناصر سلیمی فرمانده نجات گفت: پس از بررسی محل مشخص شد که این شخص قبل از رسیدن آتش نشانان از زیر آوار خارج شده اما به دلیل خفگی جان خود را ازدست داده بود.

شایان ذکر است که سالانه تعداد زیادی از کارگران به دلیل نبود ایمنی کافی در محل کارشان، مصدوم شده و بعضا جان خود را از دست می دهند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید