خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۹, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۹ ساعت ۱۴:۴۰:۳۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  خبرنگار روزنامه “ال پائیس” اسپانیا از ایران اخراج شد

خبرنگار روزنامه “ال پائیس” اسپانیا از ایران اخراج شد

خبرگزاری هرانا – دستگاه امنیتی ایران به خبرنگار روزنامه ” ال پائیس ” چاپ اسپانیا در تهران سه هفته مهلت داد تا خاک ایران را ترک کند.

به گزارش العربیه، انخلس اسپینوسا خبرنگارمقیم این روزنامه در تهران پس از مصاحبه با احمدی منتظری فرزند آیت الله حسینعلی منتظری در قم بازداشت و کارت خبری وی توقیف شده بود.

بر اساس گزارشی که روزنامه ” ال پائیس ” امروز دوشنبه ۱۱ – ۱۰ – ۲۰۱۰ منتشر کرده است اداره امور رسانه ها و خبرنگاران خارجی وابسته به وزارت ارشاد پس از آزادی این خبرنگار به او گفته بود پس از بازگشت از تعطیلات کارت خبری او را بازخواهد گرداند اما پس از بازگشت به ایران به وی ابلاغ شد دو هفته مهلت دارد تا این کشور را ترک کند.

اسپینوسا به ال پائیس گفت:” روزنامه نگاران حق ندارند بدون مجوز از تهران خارج شوند. ما باید برای ترک تهران درخواست مجوز کنیم و در این صورت من برای ترتیب دادن این مصاحبه هرگز نمی توانستم مجوز خروج از تهران را دریافت کنم.”

بر اساس این گزارش پاسپورت این روزنامه نگار به مدت سه هفته نزد مسئولان مربوطه بود و روز یکشنبه به وی پس داده شد اما مجوز اقامت وی در ایران لغو شد و از او خواسته شد ایران را تا روز ۲۴ اکتبر ترک کند.

اسپینوسا گفت : ” هیچکس در این باره هیچ توضیحی به من نمی دهد از وقتی که از تعطیلات به ایران بازگشته ام مدیرکل دفترمطبوعات خارجی از ملاقات با من خودداری می کند. مسئولان دفتر می گویند نمی تواند هیچ کمکی به من بکنند زیرا به گفته آنها دستور اخراج من از جای دیگری صادرشده است.”

وی افزود :” از طریق شخص ثالثی آنها به من اطلاع دادند که مصاحبه با فرزند منتظری که از منتقدان دولت ایران به شمار می آید علت این تصمیم بوده است.”

خبرنگار این روزنامه اسپانیایی گفت :” مقامات جمهوری اسلامی از نوع پوشش اخبار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ در این روزنامه و نیز حمایت ال پائیس از سکینه محمدی آشتیانی زن ۴۳ ساله و مادر دو فرزند که به سنگسار محکوم شده اظهار نارضایتی کرده بودند.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید