خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۹ ساعت ۱۴:۳۶:۳۱

    خانه  > زندانیان  >  نسیم غنوی: بازپرس در مورد پرونده نسرین ستوده اعلام نظر کرده است

نسیم غنوی: بازپرس در مورد پرونده نسرین ستوده اعلام نظر کرده است

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، ۱۷ مهرماه ۱۳۸۹، نسیم غنوی؛ وکیل نسرین ستوده برای پیگیری پرونده موکل اش به دادسرای اوین مراجعه کرد.

نسیم غنوی که دیروز توانسته با بازپرس شعبه ۳ دادسرای اوین که مسئول پرونده نسرین ستوده است دیدار داشته باشد، خبر داد که بازپرس شعبه ۳، به وی گفته است که در مورد قرار مجرمیت و نیز در مورد تبدیل قرار بازداشت نسرین ستوده؛ اظهار نظر کتبی کرده است و آن را برای اعلام نظر دادستان، فرستاده است.

به گزارش مدرسه فمنیستی، نسیم غنوی در مورد این که این اظهارنظر بازپرس می تواند نشانه چه روندی در پرونده نسرین باشد اظهار داشت: «معمولا وقتی بازپرس اظهارنظرش را می کند و آن را برای تایید به دادستان می فرستد، نشان می دهد که احتمالا قرار است پرونده برای تشکیل دادگاه فرستاده شود. چون اگر قرار بود بازپرس اعلام نظرش بر عدم مجرمیت موکل ام باشد، احتمالا این روند به شکل دیگری انجام می شد، بنابراین احتمالا روند پرونده به سمت تکمیل شدن برای برگزاری دادگاه است». این وکیل دادگستری سپس افزود: « باید تا هفته دیگر صبر کنیم و ببینیم نظر بازپرس چه بوده است، چون ایشان محتوای اظهارنظرشان را، قبل از بررسی و اظهار نظر دادستان ، به ما اعلام نمی کنند».

نسیم غنوی سپس در مورد اقدام بعدی اش می گوید: «من هفته دیگر دوباره به دادسرای اوین مراجعه خواهم کرد تا از اعلام نظر قطعی دادستان مطلع شوم».

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و از اعضای کمپین و فعال باسابقه ی جنبش اجتماعی زنان ایران است که هم اکنون ۳۶ روز است در زندان اوین بسر می برد. وی که از ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ درپی احضاریه کتبی بازداشت شد روز چهارشنبه، ۱۴مهرماه ۱۳۸۹ پس از دو هفته بی خبری کامل، تلفنی کوتاه و چند ثانیه ای با خانواده اش داشت که در آن مکالمه کوتاه تلفنی، خبر اعتصاب غذایش را تایید کرد و گفت که از ۳ مهرماه در اعتصاب غذاست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید