خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  پنجاه هکتار از جنگل‌های سیاه رودبار شهمیرزاد طعمه حریق شد

پنجاه هکتار از جنگل‌های سیاه رودبار شهمیرزاد طعمه حریق شد

خبرگزاری هرانا – معاون حفاظت از امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان سمنان گفت: ۵۰ هکتار از جنگل‌های سیاه رودبار در شمال شرق شهمیرزاد از روز گذشته طعمه حریق شده که تاکنون ۷۰ درصد آتش‌سوزی مهار شده است. 

جعفر مرادی حقیقی با اشاره به واقعه آتش‌سوزی در جنگل‌های سیاه رودبار در شمال شرقی شهمیرزاد گفت: عرصه‌ای که گرفتار حریق شده است ۵۰ هکتار از جنگل‌های اورس منطقه سیاه رودبار است.

وی با اشاره به اینکه در این منطقه حدود ۲ هزار اصله درختان اورس به‌طور کامل سوخته است، گفت: برآورد اولیه نشان می‌دهد که تعداد زیادی درخت نیز ۵۰ درصد دچار حریق شده است.

به گفته وی، گزارش وقوع حریق از ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه به منابع طبیعی رسیده بود که به سرعت نیروهای منابع طبیعی، نظامی و انتظامی و هلال احمر برای اطفای حریق اعزام شدند.

معاون حفاظت از امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان سمنان ادامه داد: در حال حاضر ۳۰۰ نفر در منطقه حضور دارند و مشغول فعالیت برای اطفای حریق هستند که برای مهار آتش از روش‌های استفاده از بیل، آتش کوپ، کپسول‌های آتش نشانی و آب استفاده شده است.

وی اضافه کرد: به دلیل وجود آتش در تنه‌های درختان اورس در این مرحله مهار آتش با استفاده از آب صورت می‌گیرد.

به گفته وی، نیروهای منابع طبیعی در مرحله اول ازاطفای حریق با مهار کردن جنگل‌های اطراف منطقه طعمه حریق شده اقدام به جلوگیری از پیشگیری حریق کردند و نیروهای بسیج، سپاه و ارتش به اطفای حریق داخل جنگل پرداختند.

مرادی حقیقی با بیان اینکه به علت کوهستانی بودن منطقه با استفاده از امکانات دستی اقدام به مهار آتش می‌شود، گفت: آتش به‌طور کامل مهار نشده و با وزش باد مجددا در برخی از مناطق آتش مجددا شعله‌ور می‌شود.

وی با بیان اینکه علت حادثه و برآورد حجم خسارت در آینده امکان پذیر است، گفت: این جنگل در بین روستاهای ملاده و کولیم در دهستان پشتکوه بخش شهمیرزاد واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید