خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۸ ساعت ۸:۴۷:۳۷

    خانه  > کارگران  >  سهم کارگران‌درمانی از درآمد بیمارستان‌ها ناچیز است

سهم کارگران‌درمانی از درآمد بیمارستان‌ها ناچیز است

خبرگزاری هرانا – عضو اتحادیه پرستاران و کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور می‌گوید: نگاه طلبکارانه و سوداگرانه به بخش درمان باعث شد تا درصد کلانی از نیرو‌های شاغل در بخش درمان از مزایای قانونی خود محروم شدند.

حمید حاج اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: سالانه هزینه قابل توجهی صرف تامین نیازهای درمانی و بهداشتی جامعه می‌شود که پزشکان و متولیان درمان بخش خصوصی بیشترین سهم از این هزینه را به خود اختصاص می‌دهند.
این فعال کارگری با بیان اینکه به پرستاران‏، بهیاران و سایر کار و درمانی مشاغل در بیمارستان‌ها به‌عنوان کارگر سهم ناچیزی از هزینه‌های خرج شده اختصاص پیدا می‌کند؛ مدعی شد که برخلاف این سهم بندی کارگران بیشترین نقش را در مراقبت و درمان بیماران ایفا می‌کنند.
وی گفت: هم اکنون نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر به عنوان پرستار و کادر درمانی مشغول به کار هستند.
عضو اتحادیه کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تصریح کرد: این وضع باعث ایجاد دلسردی در میان کار درمانی شده است به طوری پرستاران و سایر نیروهای انسانی شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای تامین مخارج زندگی خواهان انتقال محل کار خود به بیمارستان‌ها خصوصی هستند.
حاج اسماعیلی با بیان اینکه با تشدید فشارهای اقتصادی میل به جابجایی شغلی در کادر درمانی افزایش یافته‌است؛ گفت: باید نگاه‌ها به مقوله بهداشت و درمان تغییر کند تا بتوانیم نسبت به ارتقا وضع بهداشت و درمان امیدوار باشیم.
وی با بیان اینکه هم اکنون تا ۱۴ هزار میلیارد تومان به صورت سالانه در بخش درمان کشور هزینه می‌شود یادآور شد: حداقل نصف بیشتر این مبلغ در مراکز خصوصی هزینه می‌شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید