خبرگزاری هرانا

    خانه  > کودکان  >  ۴۲۰ کودک آزاری در فارس گزارش شد

۴۲۰ کودک آزاری در فارس گزارش شد

خبرگزاری هرانا – معاون امور اجتماعی بهزیستی استان فارس از گزارش ۴۲۰ کودک آزاری طی شش ماه گذشته در این استان خبر داد.

محسن یوسف زاده در رابطه با کودک آزاریهای صورت گرفته در استان فارس در گفتگو با خبرنگار مهر در شیراز گفت: طی این مدت ۴۲۰ کودک آزاری به مرکز اورژانس اجتماعی و ۱۲۳ گزارش شده که برخی مصامحه و برخی مداخله شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد گزارش ۳۷.۸ درصد کودک آزاری جسمی، ۳۱.۷ درصد کودک آزاری عاطفی و روانی، یک درصد جنسی- جسمی و بیش از سه درصد جنسی و مابقی مسامحه بوده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس در خصوص فرزند خواندگی در شش ماهه نخست سال جاری نیز بیان کرد: در این مدت ۳۰ دختر و پسر در سطح این استان به افرادی که واجد شرایط بوده اند به عنوان فرزند خوانده داده شد.

وی افزود: این کودکان بلاصاحب بوده واز طریق قوه قضاییه به افراد متقاضی داده شده است.

یوسف زاده در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه به ارائه خدمات به کودکان بدسرپرست و بی سرپرست در استان فارس نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۲ مرکز نگهداری از این کودکان در استان فارس وجود دارد که سعی شده کودکان با توجه به گروههای سنی و جنسیت در این مراکز نگهداری شوند.

وی ادامه داد: ۳۹۷ کودک در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند که این تعداد ۲۰۲ نفر دختر و مابقی پسر است همچنین سرپرستی ۵۸۹ کودک از طریق بهزیستی به بستگان سببی و نسبی سپرده شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس گفت: ماهیانه برای کودکانی که در بهزیستی نگهداری می شوند ۱۲۰ هزار تومان هزینه شده در حالیکه مابقی هزینه های آنها که به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان می رسد توسط خیرین پرداخت می شود البته بهزیستی ماهیانه برای آن دسته از کودکانی که نزد بستگان سببی و یا نسبی خود هستند ۷۰ هزار تومان هزینه می کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید