خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۹, 17th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۸ ساعت ۵:۴۱:۵۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پایگاه اطلاع رسانی شعبه بوشهر ادوار تحکیم فیلتر شد

پایگاه اطلاع رسانی شعبه بوشهر ادوار تحکیم فیلتر شد

خبرگزاری هرانا – سامانه خبری موج زنده، ارگان خبری سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت) شعبه بوشهر فیلتر شد.

به گزارش خبرگزاری موج زنده، این سامانه اطلاع رسانی پس از حدود سه ماه فعالیت در حوزه کشوری و استانی دیروز از دسترس کاربران داخل ایران خارج شد.

فیلتر کردن سایت‌های اینترنتی در ایران با تصمیم کمیته‌ای تحت نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور نمایندگان، صداوسیما، مخابرات و وزارت اطلاعات صورت می‌گیرد و شرکت خدمات ارتباطات داده‌ها مجری تصمیم گیری این کمیته ‌است. برخی سایت‌ها اینترنتی نیز مستقلا با دستور قوه قضائیه فیلتر می‌شود.

به گزارش این سایت، هر چند در این دهه اخیر شاهد فیلتر شدن تعداد زیادی از سایت های مختلف خبری و پلاتفورم های ارتباط جمعی بوده ایم، اما این فشار ها و اعمال محدودیت ها از زمان روی کار آمدن دولت محمود احمدی نژاد، وارد فاز جدیدی شده است. پس از روی کار آمدن دولت احمدی نژاد صفار هرندی وزیر ارشاد وی طرحی تحت عنوان ساماندهی وبگاه‌ها را تصویب کرد. بر اساس این طرح تمام وبسایت‌ها و وبلاگ‌های ایرانی می‌بایست اطلاعات کامل خود و نویسندگان را در وبسایتی که وزارت ارشاد راه اندازی کرده بود ثبت می‌کردند. این طرح که با واکنش منفی گسترده روبرو گردید عملاً نا موفق ماند.پس از این اقدام وزارت ارشاد آیین نامه‌ای را به شورای انقلاب فرهنگی ارائه داد که پس از تصویب آن سایت‌های بیتشری تحت فیلترینگ قرار بگیرد. در انتخابات سال پیش و همچنین اعتراضات مردمی نسبت به تقلب های انتخاباتی ، فضای مجازی، سایت های مختلف خبری و ارتباط جمعی در امر اطلاع رسانی و همچنین بیدار کردن اذهان عمومی و بین المللی نقش بسیار زیادی را ایفا کرد . لذا توجه گسترده تری بر این بخش صورت گرفته و سایت بیشتری به طور روزانه از دسترس کاربران داخل کشور خاج شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید