خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۹, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۷ ساعت ۱۷:۴۵:۴۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تهدید خانواده دکتر صدر حاج سید جوادی از سوی وزارت اطلاعات

تهدید خانواده دکتر صدر حاج سید جوادی از سوی وزارت اطلاعات

خبرگزاری هرانا – در پی انتشار نامه های اعتراضی دکتر احمد صدر حاج سید جوادی در خصوص عملکرد دولت احمدی نژاد، ماموران وزارت اطلاعات آشکارا خانواده وی را به بازداشت و آزار جسمی و روانی شدید تهدید کردند.

به گزارش کلمه، احمد صدر حاج سید جوادی، وزیر دادگستری دولت موقت و عضو شورای انقلاب، روز پنج شنبه پانزدهم مهر ماه به طور آشکار از سوی ماموران اطلاعات دولت احمدی نژاد مورد تهدید قرار گرفت. ماموران امنیتی تاکید کرده اند که در صورت تداوم انتشار نامه های اعتراضی از سوی این فعال سیاسی، اقدام به بازداشت و آزار جسمی و روانی خانواده وی خواهند کرد.

این تهدیدات از سوی نهاد های حکومتی در حالی انجام می شود که دکتر صدر حاج سید جوادی اخیرا در نامه ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل، پاپ بندیکت شانزدهم و رئیس اتحادیه اروپا، خواستار اقدامات فوری این افراد و نهادهای تحت امرشان برای توقف احکام اعدام صادره پیرامون فعالان سیاسی و معترضان به دولت احمدی نژاد شده بود.

صدر حاج سید جوادی که به عنوان کهنسال ترین فعال سیاسی در ایران شناخته می‌شود، با یادآوری این نکته که او پیش از انقلاب ۱۳۵۷ نیز تظلم خواهی بسیاری از زندانیان سیاسی از جمله رهبر کنونی ایران را به سمع مسئولان نهادهای بین المللی می رسانده، خواستار دخالت شورای حقوق بشر سازمان ملل و دادگاه کیفری بین المللی برای رسیدگی به نقض حقوق بشر در ایران و محاکمه احمدی نژاد شده بود.

همچنین گفته می شود که بازداشت اخیر دبیرکل و برخی اعضای نهضت آزادی ایران با صدور این نامه ها بی ارتباط نبوده و با هدف تحت فشار قرار دادن اعضای این حزب ملی و مذهبی جهت توقف کامل حزب و اعضای آن صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید