خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۷ ساعت ۱۴:۱۰:۳۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  تهدید مسئولان دانشکده حقوق وعلوم سیاسی دانشگاه تهران به تسخیر مکان انجمن اسلامی

تهدید مسئولان دانشکده حقوق وعلوم سیاسی دانشگاه تهران به تسخیر مکان انجمن اسلامی

خبرگزاری هرانا – در راستای فشارهای گسترده بر فعالین دانشجویی و همزمان با ربایش یکی از اعضای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، شواهد و اظهارات برخی از دانشجویان آن دانشکده حکایت از آن دارد که مسئولین انتصابی آن اخیرا تهدید نموده اند که مکان فعلی انجمن اسلامی آن دانشکده را – که از انجمن های فعال حامی جنبش می باشد- به بوفه تبدیل خواهند نمود.

از اوایل تابستان امسال مکان بوفه دانشکده حقوق به بهانه اختلاط دختران و پسران تعطیل گشته و این محیط که در داخل دانشکده قرار داشت و شامل دو بخش مجزا توسط میله های فلزی برای دختران و پسران دانشکده بود، توسط مسئولین دانشکده به کلی تخریب گشته است.

این در حالی است که بنا به گفته دانشجویان، این مکان مدتی بود که محل تجمع برخی از فعالان دانشجویی دانشگاه تهران شده بود و تخریب این مکان به بهانه اختلاط پسران و دختران فقط بهانه می باشد.

مسئولان دانشکده تهدید کرده اند که مکان تخریب شده به زودی بازسازی و کل مکان ذکر شده تبدیل به بوفه پسران و دفتر انجمن اسلامی نیز به بوفه دختران دانشکده تبدیل خواهد شد.

شایان ذکر است که فعالیت انجمن اسلامی دانشکده حقوق از شروع سال جدید با دادگاهی شدن مسئولین و فعالین انجمن به حالت تعلیق در آمده است و دادگاه سه تن از فعالین انجمن اسلامی نیز در هفته های آتی در روز ٢۵ مهر ماه در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب برگزار خواهد شد.

فشار برای به تعطیلی کشاندن انجمن اسلامی دانشکده حقوق در حالی است که بنا به نظر بسیاری از دانشجویان، انجمن اسلامی این دانشکده در سال گذشته نقش بسیار مهمی را در خصوص ساماندهی اعتراضات دانشجویی دانشگاه بر عهده داشته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید