خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۶ مهر ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۶ ساعت ۱۱:۵۲:۵۶

    خانه  > کودکان  >  افزایش اعتیاد در کودکان؛ اخراج دانش آموز معتاد مشکل را تشدید می‌کند

افزایش اعتیاد در کودکان؛ اخراج دانش آموز معتاد مشکل را تشدید می‌کند

خبرگزاری هرانا – عضو هئیت مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان با هشدار نسبت به افزایش اعتیاد در سنین کودکی گفت: آموزش و پرورش به محض اینکه از اعتیاد دانش آموزی مطلع می شود صورت مسئله را پاک کرده و او را از مدرسه اخراج می کند.

به گزارش مهر، طاهره پژوهش در نشست خبری انجمن حمایت از حقوق کودکان به مناسبت روز کودک ادامه داد: با اخراج دانش آموزان معتاد تنها مشکل آنها شدیدتر شده و درمان‌شان سخت‌تر می‌شود و علاوه بر این خشم فروخته و آسیب روانی را برای آنها به دنبال دارد که قابل جبران نیست.

وی در مورد قوانین کشور در برخورد با کودک آزاری تاکید کرد: زمینه‌های اجرای قانون باید در کشور ما باید ایجاد شود چرا که در مورد کودک آزاری قانون داریم ولی به خوبی اجرا نمی شود.

این عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به مجازات سنگین کودک آزاری در سایر کشورها افزود: در کشورهای دیگر مانند فیلیپین می بینیم که در پرونده‌ای، پدری به جرم تجاوز به دختر خود به دلیل اینکه در قوانین این کشور اعدام وجود ندارد به ۱۴ هزار و ۴۵۰ سال زندان محکوم می‌شود.

این عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان تصریح کرد: مسئله جدید دیگر پایین آمدن سن کودکان کار است. پیش از این کودکان بالای ۶ تا ۷ سال به کار گرفته می شدند ولی حالا شاهد کار کودکانی هستیم که حتی قادر به گفتن اسمشان نیستند.

وی با اشاره به اینکه شرایط نگهداری کودکان در مراکز بهزیستی خوب نیست ادامه داد: این در حالی است که هیچ مرکز حمایتی برای اینکه کودکان آسیب دیده برای مدتی به آنها سپرده شوند وجود ندارد و جای خالی خانه های امن کودکان بسیار خالی است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید