خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۹, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۵ ساعت ۱۴:۴۰:۲۱

    خانه  > زندانیان  >  دو فعال مریوانی همچنان در سلول انفرادی به سر می برند

دو فعال مریوانی همچنان در سلول انفرادی به سر می برند

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از دو ماه از بازداشت دو فعال مریوانی، هیچ اخباری ازسرنوشت این دو شهروند کرد حاصل نشده و خانوادهای آنان تحت فشار نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی قرار دارند.

به گزارش کردیش پرسپکتیو، دو فعال کرد اهل شهرستان مریوان به اسامی بختیار معماری و هژیر ابراهیمی که حدود دو ماه پیش از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند، همچنان در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به سر می برند. این دو شهروند کرد که ۶۵ روز را در سلولهای انفرادی و تحت شدیدترین فشارها سپری نموده‌اند تاکنون امکان برقرای هرگونه تماسی را با خانوادهای خود نداشته‌اند.

یکی از نزدیکان این بازداشت شدگان در مصاحبه‌ای با کردیش پرسپکتیو وضعیت این دو نفر را با توجه به مدت زمان طولانی نگهداری آنها در سلول انفرادی نگران کننده دانست.

این منبع همچنین در ادامه افزود که خانوادهای دستگیر شدگان از سوی نیروهای امنیتی مبنی بر عدم مصاحبه‌ با رسانه‌ها تحت فشار قرار دارند و به همین خاطر هیچ اطلاع رسانی در خصوص وضعیت نامبردگان تاکنون صورت نپذیرفته است.

گفتنی است که مراجعه‌های مکرر خانواده های این دو زندانی به دادسرا و اداره اطلاعات سنندج تاکنون هیچ نتیجه‌ای در پی نداشته و مسئولان مربوطه از ارائه هرگونه توضیحی در باره وضعیت و اتهام های منتسب احتمالی به این فعالان خودداری نموده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید