خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۹, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۵ ساعت ۱۰:۵۷:۲۳

    خانه  > کارگران  >  اگر به وضعیت کارگران رسیدگی نشود؛ تجمع خواهیم کرد

اگر به وضعیت کارگران رسیدگی نشود؛ تجمع خواهیم کرد

خبرگزاری هرانا – رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان همدان در نشست شوراهای اسلامی کار با نمایندگان کارگران و انجمن های صنفی استان گفت: اگر به وضعیت جامعه کارگری و مسائل ومشکلات آنها رسیدگی نشود تجمع اعتراض آمیز جامعه کارگری در استان را رسما اعلام خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا،احمد معبودی در این نشست در خصوص اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها و تاثیرات این طرح بر وضعیت کارگران بیان داشت: طرح هدفمند کردن یارانه ها به شرط درست اجرا شدن طرح خوب و قابل قبولی است.

وی اضافه کرد: از انجا که با اجرا شدن این طرح قطعا با افزایش قیمت روبرو می شویم از دولت و مجلس انتظار می رود برای حمایت از کارگران و خانواده های انها حقوقشان را افزایش دهند، در غیر اینصورت سفره کارگران از انچه که هست خالیتر خواهد شد.

معبودی طی سخنانی اصل ۴۴ قانون اساسی را نیز مورد توجه قرارداد و گفت: مطابق با این قانون شرکت ها و کالرخانه ها به بخش خصوصی واگذار می شود که بنا بر تاکید مقام معظم رهبری نباید این امر باعث نفوذ افراد قانون دان قانون شکن شود اما متاسفانه از زمان اجرای این قانون بسیاری از کارخانه ها و شرکت ها به دلیل عدم مدیریت صحیح یا تعطیل شدند و یا در استانه تعطیلی قرار دارند.

وی خطاب به مسئولان استانی و کشوری هشدار داد: اگر به وضعیت جامعه کارگری و مسائل ومشکلات آنها رسیدگی نشود رسما تجمع اعتراض آمیز جامعه کارگری را اعلام خواهیم کرد.

این نماینده جامعه کارگری حفظ کار و اشتغال موجود را بر ایجاد مشاغل جدید ارجح دانست و تاکید کرد: آماری که در خصوص ایجاد مشاغل جدید اعلام می شود باید مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود چه تعداد از نیروهای مشغول به کار مطابق با قانون از بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند و با انجام چنین کاری می توان آمار صحیح اشتغال در استان را ارائه کرد.

رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان اظهارداشت: بر اساس امار منتشر شده بیکاری در استان نه تنها کاهش پیدانکرده است بلکه با شروع فصل سرما روند بیکاری در استان روبه افزایش است.

وی ضمن گله مندی از کم کاری نمایندگان مردم همدان در مجلس از آنها خواست: در خصوص ساماندهی وضعیت کارگران قراردادی و موقت تلاش بیشتری داشته باشند چراکه بیش از ۴۰ درصد از جمعیت استان را کارگران و خانواده های انها تشکیل می دهد.

این نماینده جامعه کارگری با بیان اینکه کانون عالی کار پیش نویس اصلاح قانون کار را ارائه کرده است تاکیدداشت: برای اصلاح قانون کار که از مدت ها پیش مد نظر جامعه کارگری است باید به نظر خود کارگران نیز اهمیت داده شود و گرنه شاهد تجمع بزرگ و اعتراض آمیز جامعه کارگری سراسر کشور خواهیم بود.

معبودی با اشاره به اینکه کارگان بیش از ۳۰ درصد مالیات پرداخت می کنند تصریح کرد: این میزان مالیاتی که کارگران پرداخت می کنند نسبت به کارمندان که از مزایای بسیاری نسبت به کارگران برخوردارند خیلی بیشتر است و باید در این زمینه بررسی های لازم انجام شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید