خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۵ ساعت ۸:۴۴:۴۷

    خانه  > زندانیان  >  رئیس سازمان زندان ها: ما در ایران زندانی سیاسی نداریم

رئیس سازمان زندان ها: ما در ایران زندانی سیاسی نداریم

خبرگزاری هرانا – رییس سازمان زندان‌های کل کشور، با ادعای این‌که مجرم سیاسی در کشور نداریم گفت: این زندانیان به ارتکاب جرم امنیتی زندانی هستند و تعداد آن‌ها بسیار کم است.

بسیاری از مقامان مسئول در کشورمان هموراه وجود زندانیان سیاسی را تکذیب کرده اند.

بر اساس گزارش ایسنا، اسماعیلی با بیان اینکه نرخ ارتکاب جرائم خشن در جامعه بسیار پایین آمده است، تصریح کرد: درصد خانم‌های زندانی ۳٫۵ درصد است، در حالی که این میزان در مردان به ۹۶٫۵ درصد می‌رسد.

وی دلیل کمتر بودن زندانیان زن نسبت به مردان را مرتبط با رعایت سئونات اسلامی دانست.

رئیس سازمان زندان‌ها هم چنین گفت که “با استفاده از دوربین‌های مدار بسته در زندان‌ها کنترل الکترونیکی انجام می‌شود و در تلاش هستیم این کنترل به خارج از زندان نیز کشیده شود.”

وی درباره چگونگی کنترل خارج از زندان توضیح بیش‌تری نداد.

هم چنین علی رغم اینکه خبرهای بسیاری از انواع آلودگی در بسیاری از زندان های کشور منتشر می شود او بهداشت در سطح زندان‌ها را حد قابل قبول دانست.

رئیس سازمان زندان ها در ادامه ی این گفتگو در رابطه با مرخصی زندانیان افزوده است: “تعداد مرخصی‌هایی که به زندانیان داده می‌شود، ضابطه‌مند و هدفمند شده‌اند به طوری که هر زندانی پس از گذراندن یک ششم ایام حبس خود، به مرخصی می‌رود.”

این در حالی است که هم اکنون بسیاری از زندانیان سیاسی در شهرهای مختلف کشور علی رغم گذراندن از ۱۰-۱۵ سال از حکم خود کماکان در زندان هستند و تاکنون از یک روز مرخصی نیز بهره مند نشده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید