خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۹, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۳ ساعت ۱۹:۵۸:۱۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه نوید خانجانی به تعویق افتاد

دادگاه نوید خانجانی به تعویق افتاد

خبرگزاری هرانا – دادگاه رسیدگی به اتهامات نوید خانجانی که قرار بود عصر امروز در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شود، به تعویق افتاد.

بنابر ابلاغ کتبی در تاریخ ۱۱ شهریور ماه سال جاری، قرار بود صبح امروز ۱۳ مهرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباس به اتهامات نوید خانجانی رسیدگی شود، اما با تعویق جلسه رسیدگی به اتهامات وی، تاریخ دادگاه، ۲۲ آبان اعلام شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، اتهامات این فعال حقوق بشر در آخرین دفاعیات در روز ۳۰ خرداد «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام»، «تشویش اذهان عمومی»، «نشر اکاذیب»، «تشکیل گروه غیر قانونی گروه محرومین از تحصیل بهایی (کمیته‌ی حق تحصیل)»، «عضویت و همکاری موثر در گروه کمیته گزارشگران حقوق بشر» شد.

نوید خانجانی ضمن رد تمامی این اتهامات بار دیگر اعلام داشته است تمامی فعالیت‌های وی در راستای احقاق حقوق محرومین از تحصیل و از طرق کاملاً قانونی انجام پذیرفته است.

این فعال حق تحصیل شامگاه ۱۱ اسفند در منزل پدری اش در اصفهان بازداشت شد و پس از دو ماه، در ۱۳ اردیبهشت با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به شکل موقت از بند «دو الف» متعلق به سپاه در زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید