خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۹, 23rd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۱۳ ساعت ۳:۰۶:۵۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراض حشمت طبرزدی به حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب

اعتراض حشمت طبرزدی به حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – حشمت‌الله طبرزدی، دبیرکل جبهه دموکراتیک ایران، پس از انتقال از زندان رجایی‌شهر به دادگاه انقلاب جهت ابلاغ حکم، متن اعتراضی خود نسبت به حکم صادره را به ریاست شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب، ارائه داد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، صبح روز گذشته، مهندس حشمت‌الله طبرزدی سخنگوی شورای همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران، از زندان رجایی‌شهر به دادگاه انقلاب، جهت ابلاغ حکم ۹ سال و نیم حبس تعزیری منتقل شد. لازم به ذکر است در جلسه دادگاه این فعال سیاسی، هیچ‌یک از وکلای ایشان، نسرین ستوده و محمد اولیایی‌فر حضور نداشتند چرا که هر دو در بازداشت به‌ سر می‌برند.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به قضاوت پیرعباسی، حشمت طبرزدی را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» یک سال، «توهین به رهبری» دو سال، «برهم زدن نظم از طریق شرکت در تجمعات به قصد تخریب اموال عمومی» یک سال و ۷۴ ضربه شلاق و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس محکوم کرد که مجموعا این فعال سیاسی شناخته‌شده به ۹ سال و نیم حبس تعزیری محکوم گردید.

این حکم به استناد مواد ۵۰۰، ۵۱۴، ۶۱۰ و ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی صادر شده است.

حشمت‌الله طبرزدی متن اعتراضی خود را در پایان جلسه دادگاه به قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست پیرعباس تحویل داد.

موارد مهم این متن اعتراضی را در زیر مشاهده می‌کنید:

«۱- از روز اول این دادگاه را قبول نداشتم و فشار دستگاه اطلاعات برای صدور اشد مجازات را یکی از دلایل بی‌اعتباری این دادگاه اعلام کرده بودم.

۲- از دادگاه امنیتی انتظار این حکم می‌رفت.

۳- این چوب الف در وحله اول عدالت و بعد متهم و بعد قاضی را قربانی می‌کند.»

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید