خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ سرنوشت نامشخص ۸ شهروند بازداشت شده مریوانى

هرانا؛ سرنوشت نامشخص ۸ شهروند بازداشت شده مریوانى

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از ۵۰ روز از بازداشت شدن چند شهروند کرد مریوانی توسط نیروهای اصلاعات و سپاه پاسداران در روستای “نی” از توابع این شهر، هنوز این بازداشت شدگان بلاتکلیف در سلولهای انفرادی اطلاعات شهر مذکور به سر میبرند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، بهمن فتاح زاده، بورهان درخشانی، بریار کاوه، بورهان خسروی، مورخ ۲۳ مرداد ماه سال جاری با یورش نیروهای مسلح اطلاعات و سپاه پاسداران مریوان به منازلشان، بازداشت شدند. نیروهاى امنیتی در حین بازداشت نامبردگان منازلشان را تفتیش و اعضای خانواده‌ی آنهارا مورد تحقیر قرار دادند.

 

همچنین چند روز بعد، سه جوان دیگر همان روستا به اسامی امیر کاوه، مصلح بدخش و مختار افرا توسط نیروهای اطلاعات و سپاه  بازداشت شدند. جوان دیگر روستای مذکور به نام محمود مردانی پس از احضار و مراجعه به اداره‌ی اطلاعات مریوان، بازداشت شد.

علیرغم مراجعات مکرر خانواده‌ی این بازداشت شدگان، تاکنون جواب مشخصی به آنها داده نشده است و علت بازداشت و اتهامات احتمالی این شهروندان کرد هنوز مشخص نیست.

شایان ذکر است خانواده‌ی بازداشت شدگان از تمام سازمانها و فعالان حقوق بشر درخواست می کنند که نسبت به وضعیت نامشخص فرزندانشان در حد توان از هیچ اقدامی دریغ نکنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید