خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۶ ساعت ۹:۲۷:۳۶

    خانه  > کارگران  >  بیشترین تاثیر هدفمندی یارانه ها برزندگی اقشار مزدبگیر است

بیشترین تاثیر هدفمندی یارانه ها برزندگی اقشار مزدبگیر است

خبرگزاری هرانا – رئیس فراکسیون کارگران مجلس شورای اسلامی معتقد است هدفمند کردن یارانه ها قدرت خرید مردم بویژه کارگران را در بن بست قرار می دهد.

علیرضا محجوب در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر قانون هدفمند کردن یارانه ها بر زندگی کارگران، گفت: قاعدتا اجرای این طرح بیشترین تاثیر را روی زندگی اقشار مزدبگیر، بخصوص کارگران دارد.

وی با اشاره به افزایش قیمت های حامل های انرژی پس از هدفمندی یارانه ها افزود: این افزایش قیمت ها، بقیه قیمت هایی که در سبد هزینه ای آنها قرار دارد را تحت تاثیر قرار می دهد.

نماینده مردم تهران با اعلام اینکه دو منظر درباره تاثیرات هدفمند کردن یارانه ها بر زندگی کارگران وجود دارد، اظهار کرد: از منظر اول برداشت دولت این است که با اجرای هدفمندی یارانه ها معیشت کارگران بهبود می یابد.

وی با بیان اینکه از منظر دوم برداشت من این نیست، خاطرنشان کرد: تصور من این است که اگر در کوتاه مدت هم اتفاقاتی بیفتد که ظاهرش به نفع کارگران باشد در بلندمدت چون قیمت ها به یکبار خودشان را نشان نمی دهند و به صورت تدریجی قیمت ها افزایش پیدا می یابند، تاثیرات این افزایش قیمت ها بر زندگی کارگران وحشتناک تر خواهد بود.

وی با رد این نظر که هدفمندی یارانه ها در بلندمدت بر زندگی کارگران تاثیر مثبت خواهد گذاشت، افزود: واقعیت این است که علم اقتصاد از یکسری قواعد و موازینی که ما وضع کرده ایم تبعیت نمی کند.

وی افزود: به طور طبیعی وقتی ما سطح عمومی قیمت ها را تاثیرپذیر بر روی هم بدانیم و بعضی قیمت ها را به یکباره از قیمت طبیعی به قیمت بین المللی برسانیم، بنابراین باید انتظار داشته باشیم که بقیه کالاها هم به دنبال وصول قیمت بین المللی‌شان باشند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید