خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۸۹, 26th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۰۷ ساعت ۱۰:۴۹:۲۲

    خانه  > اصناف  >  حکم بازنشستگی ۸ استاد دانشگاه تهران صادر شد

حکم بازنشستگی ۸ استاد دانشگاه تهران صادر شد

خبرگزاری هرانا – اسامی آخرین اساتید دانشگاه تهران که اجرای احکام بازنشستگی آنها از نیمه شهریورماه آغاز شده یا در پاییز امسال آغاز می‌شود منتشر شد که بر این اساس ۸ استاد از ۶ پردیس دانشگاه تهران به جمع اساتید بازنشسته پیوستند.

به گزارش آفتاب، محمد معز اردلان و جواد فرهودی دو استاد تمام پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران بازنشسته شدند. 
محمد معز اردلان استاد تمام گروه خاکشناسی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است که حکم بازنشستگی وی از ۱۵ شهریور ماه جنبه اجرایی پیدا کرد.

بازنشستگی دکتر جواد فرهودی استاد تمام گروه مهندسی آبیاری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران نیز مانند اردلان از نیمه شهریورماه جنبه اجرایی پیدا کرده است.

فرهودی علاوه بر استادی دانشگاه تهران مسئولیت‌هایی مانند معاونت پژوهشی وزارت علوم، معاونت وزارت نیرو و ریاست دانشگاه ارومیه، عضویت در هیأت‌امناء چند دانشگاه و عضویت در شورای توسعه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران را در سوابق مدیریتی خود دارد.

سید محسن حبیبی استاد گروه شهرسازی دانشگاه تهران که به‌تازگی از ریاست پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران کنار رفته است بازنشسته شد.

سید محسن حبیبی به درخواست خود پس از گذشت ۳۹ سال تدریس در دانشگاه تهران بازنشسته شد. 

حبیبی که ریاست پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران را بر عهده داشت همزمان با بازنشستگی از ریاست این پردیس دانشگاهی نیز کناره گیری کرد.

محمد حسین رفیعی استادیار شیمی پلیمر پردیس علوم پایه دانشگاه تهران نیز به تازگی به جمع اعضای هیأت علمی بازنشسته پیوسته است. حکم بازنشستگی وی نیز از نیمه شهریور ماه اجرا شد. 

حکم بازنشستگی دکتر روح‌اله عالمی دانشیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی و دکتر غلامرضا ظریفیان استادیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی نیز تا چند روز دیگر اجرا می‌شود.

روح‌الله عالمی تا ۵/۱ سال پیش مدیر گروه فلسفه دانشگاه تهران و معاون دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه بود.

غلامرضا ظریفیان نیز عضو هیأت علمی گروه تاریخ دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران نیز سابقه عضویت در هیأت مؤسس و هیأت‌مدیره انجمن معارف ایران، جمعیت توسعه علمی کشور، جمعیت ایرانی اخلاق در علوم و فناوری و جمعیت رشد و توسعه ایران را دارد.

ظریفیان در سال‌های ۳۰ تا ۷۵ عضو هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر بود و مسئولیت معاونت‌های مالی و اداری و دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر را عهده دار بود. 

پس از روی کار آمدن دولت هفتم طی سال‌های ۷۶ تا ۸۴ مسئولت‌های متعددی مانند مدیرکل دانشجویی وزرات علوم، معاون پارلمانی، حقوقی و مالی و اداری وزارت علوم و معاون دانشجویی وزارت علوم به وی واگذار شد. 

دکتر محمد خوش چهره استادیار دانشکده اقتصاد و دکتر احمد مدرس استادیار گروه حسابداری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز از آخرین اعضای هیأت علمی حوزه علوم انسانی دانشگاه تهران هستند که به تازگی به جمع اعضای هیأت علمی بازنشسته پیوسته اند.

محمد خوش چهره دارای دکتری تخصصی توسعه و برنامه‌ریزی اقتصادی از دانشگاه Strathclyde انگلستان، عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و چهره اقتصادی مجلس هفتم بود.

این اقتصاددان در کنار فعالیت علمی به عنوان یک فعال سیاسی نیز شناخته شده و ریاست اصول‌گرایان مستقل مجلس در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت.

سرپرستی مؤسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی دانشگاه تهران، عضویت در شورای پژوهشی دانشگاه تهران، عضویت در شورای مرکزی پارک علمی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و عضویت در شورای سیاست‌گذاری پژوهشی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از ظرفیت‌های علمی پژوهشی این عضو هیأت علمی بازنشسته است.

احمد مدرس نیز با دارا بودن ۱۱ عنوان تألیف و ۵عنوان ترجمه کتاب آثار قابل اعتنایی در زمینه حسابداری و امور مالی ارائه کرده و سرپرست اجرایی یا دبیرعلمی و برگزار کننده اولین همایش مدیریت مالی در ایران، اولین همایش حسابرسی در ایران و اولین همایش استانداردهای ایران بوده است.

مدرس علاوه بر دانشگاه تهران سابقه تدریس در دانشگاههای شهید بهشتی، علوم اقتصادی، علامه طباطبایی و تربیت مدرس را دارد و عضویت در هیئت مدیره و معاونت آموزش و تحقیقات جامعه حسابداران رسمی ایران، ریاست شورای سردبیری فصلنامه حسابدار رسمی، عضویت در گروه کارشناسی تدوین استانداردها در سازمان حسابرسی، عضویت در جامعه حسابداران رسمی ایران و عضویت در انجمن مدیران مالی حرفه ای ایران از سوابق اجرایی و عضویت وی در مجامع محسوب می‌شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید